24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2012 Çarşamba 17:18

Isparta'da Camiler Gülsuyu İle Yıkanıyor

Isparta Belediyesi, yaklaşan Ramazan Ayı dolayısıyla camilerde sürdürdüğü temizlik çalışmalarına hız verdi.
Ispartada Camiler Gülsuyu İle Yıkanıyor

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatları doğrultusunda bugüne kadar Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından belli periyotlar halinde sürdürülen camilerin, mescitlerin ve türbelerin temizliğine hız verildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce şehirde bulunan onlarca camide geniş kapsamlı temizlik çalışmaları yürütülürken, temizlik sonrasında camiler gülsuyu ile yıkanıyor. Camilerde halı yıkama, şadırvan ve bahçe temizlikleri gerçekleştirilirken, Ramazan Ayı boyunca da camiler Teravih Namazı öncesinde yine gülsuyu ile yıkanacak.

Yaklaşan Ramazan Ayı dolayısıyla bugüne kadar periyodik olarak devam ettirilen camilerin temizliğine hız verildiğini söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Bizler için kutsal bir ay olan Ramazan Ayı’na yaklaşmamız dolayısıyla camilerimizde daha geniş kapsamlı temizlik çalışmaları başlattık. Bu kapsamda camilerimizin halıları temizlik işleri ekiplerimizce yıkanıyor ve ardından gülsuyu sıkılıyor. Bunun yanında yine camilerimizin bahçeleri ve şadırvanlarında da bakım ve temizlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ramazan Ayı dolayısıyla yine Teravih Namazları öncesinde camilerimizin gülsuyu ile yıkanmasına devam edeceğiz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR