21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Kasım 2011 Salı 12:00

Isparta'da İncelenmedik Bina Kalmayacak

Günaydın, Isparta'nın deprem bölgesinde olduğuna dikkati çekerek, özellikle 1986 yılından önce yapılan binaların şüpheli durumda olduğunu kaydetti.
Ispartada İncelenmedik Bina Kalmayacak

Günaydın, Isparta'nın deprem bölgesinde olduğuna dikkati çekerek, özellikle 1986 yılından önce yapılan binaların şüpheli durumda olduğunu kaydetti.

Bir ekip kurarak kentteki binaların depreme karşı dayanıklı olup olmadıklarını denetleyeceklerini ifade eden Günaydın, ''Önce bir hastalığı tedavi edebilmek için teşhis gerekmektedir. Teşhisi konmayan bir hastaya ilaç verildiği zaman, bu karanlığa silah atmaktan başka bir şey değildir. Biz karanlığa silah atmak istemiyoruz'' dedi.

Türkiye'de depreme karşı ciddi bir çalışmanın yapılmadığını öne süren Günaydın, depreme karşı en önemli önlemin sağlam bina yapmak olduğunu kaydetti.Günaydın, ''1986 öncesinde yapılan binalara öncelik tanıyarak, bunların depreme dayanıklı olup olmadıkları yönünde kuracağımız heyetle tespitler yapmak istiyoruz. Tespit heyetinin raporları sonrası yapı sahiplerimize açık bir ifadeyle konunun netliğini bildirmek istiyoruz'' dedi.Depreme dayanıklı olmayan binaların yıkılıp yeniden yapılması gerektiğini söyleyen Günaydın, kendisinin de bu şekilde karar alınan binalara kolaylık sağlayacağını, yıkılan binaların yerine yapılacak yeni yapılara daha kolay çap vereceklerini bildirdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR