23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Ekim 2011 Salı 01:02

Isparta'da Kalorifer Yakma Saatleri Belirlendi

Isparta'da kalorifer yakım saatleri öğrencilerin okul giriş ve çıkışları ile çalışanların mesai saatleri de dikkate alınarak ayarlandı.
Ispartada Kalorifer Yakma Saatleri Belirlendi

Isparta Vali Yardımcısı Tahir Demir Başkanlığında toplanan Isparta İl Hıfzıssıhha Kurulu, yeni kış sezonunda kalorifer ve sobaların yakım saatlerinde öğrencilerin okula giriş ve çıkışı ile çalışanların mesai saatlerini dikkate alarak belirledi.

Alınan karar gereği sönmüş kalorifer ve sobaların ilk yakış saatlerin saat 07:00'ye kadar bitirilmiş olması gerekir. İkinci yakımın saat 16:00'dan sonra yapılmasına izin verilmeyecek.

Kurul, hava kirliliğiyle mücadele kapsamında da dış ortam sıcaklığının 15 derecenin üzerinde olduğu günlerde kalorifer ve soba yakılmaması kararı aldı. Kalorifer ve sobalar, işyerlerinde bina iç ortam sıcaklığı 18 derece, konutlarda ise 20 dereceden yukarı olmayacak şekilde yakılacak. 

Hastaneler, yatılı ve gündüzlü okullar, öğrenci yurtları, yaşlılar ve güçsüzler yurtları, kreşler, terminallerde kalorifer ve sobaların iç ortam sıcaklığı 20 dereceden yukarı olmamak kaydıyla sürekli yakılmasına izin verildi.

Alınan kararların denetimlerini Belediye Başkanlığınca oluşturulacak bir komisyon üstlenecek.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR