22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Ağustos 2011 Pazartesi 05:02

Isparta’da Kayda Değer Kaçak Kullanım Yok

TEDAŞ İl Müdürü Niyazi Kıvılcım, diğer şehirlere oranla Isparta’da kaçak elektrik kullanan hane veya iş yerinin olmadığını söyledi.
Isparta’da Kayda Değer Kaçak Kullanım Yok

TEDAŞ İl Müdürü Niyazi Kıvılcım, kaçak elektrik kullanımının nerede kayıp ve kaçak olursa olsun havuza atıldığını ve bu elektriğin bedelini vatandaşların ödediğini belirterek, “Bu hem kul hakkıdır, hem devlet hakkıdır. Kimsenin kaçak elektrik kullanmaması lazım” dedi.

Vatandaşlara bir takım uyarılarda bulunan TEDAŞ İl Müdürü Kıvılcım, “Bizim 186 nolu ihbar hattımız var. Kaçak kullananları tespit eden vatandaşlarımız bu numarayı arasınlar. Biz Isparta’da olay olmuyor diye boş durmuyoruz. Rutin ve gizli çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Elektrik tüketiminde ciddi düşüş olan abonelerimiz takip altına alıyoruz. Neden düştüğünü araştırıyoruz. Kaçak tespit edildiği andan itibaren direk savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz. Bunun da hapis cezası var. Ben buradan ailelere sesleniyorum. Bu tür kaçakçılık olaylarında çocuklarınızı kullanmayın, onların geleceği ile oynamayın. Evlatlarınız ileride iş hayatına atılacak. Memur olmak isteyecek. İşledikleri bu kaçakçılık suçu dosyalarına işleniyor. Bu iş yalnızca kanunla da bitmez. Toplum olarak da hassasiyetimizi belirtmemiz ve bunlarla alakalı mutlaka uyarıda bulunmamız gerekiyor.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR