20 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Şubat 2021 Perşembe 18:24

Isparta'da Siber Suçlarla Mücadelede Etkin Çalışma

Isparta'da Siber Suçlarla Mücadelede Etkin Çalışma
Ispartada Siber Suçlarla Mücadelede Etkin Çalışma

Isparta Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından "Bilinçli ve Güvenli İnternet’ kullanımı hakkında kente vatandaşların yoğun olduğu bölgelere bilgilendirici broşürler asıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ortak projesi "SİBERAY" projesi hayata geçirildi. Bu kapsamda Isparta Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından siber ile ilgili suçların önlenmesi, en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme amacıyla çeşitli faaliyetler yapılıyor.

Proje kapsamında hazırlanan görsel ile broşürler kentte otobüs duraklarına, banka ATM kenarlarına, otopark girişlerine ve kentte vatandaşların yoğun olduğu bölgelere asılıyor.

SİBERAY PROJESİ NEDİR?
Siber suçlarla mücadele başlatılan bir projedir. Projenin adı ise Siberay. Hedef, farkındalık oluşturarak siber suçları işlenmeden önlemek. Böylece özellikle çocuk ve gençlerin sanal ortamdaki tehlikelerden korunması amaçlanıyor. İnternet ve sosyal medya kullanımı her geçen gün artıyor. Siber ortamda işlenen suçların oranı da yükseliyor. Özellikle, çocuklar ve gençler risk altında. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü; siber suçlarla mücadele için Siberay projesini hayata geçirdi.

Siber Suçlarla Mücadele ekipleri, güvenli internet için sanal ortamı 7 gün 24 saat tarıyor. İnternet dolandırıcıları ve kara propaganda üreticileri tek tek tespit ediliyor. Siber zorbalara gecikmeden müdahale ediliyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR