25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Aralık 2010 Perşembe 17:45

Isparta'da toprağa saygı yürüyüşü yapıldı

Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma (TEMA) Vakfı Isparta İl Temsilciliği tarafından 'Toprağa Saygı Yürüyüşü' düzenlendi.
Ispartada toprağa saygı yürüyüşü yapıldı

Erozyonla Mücadele Haftası kapsamında düzenlenen yürüyüş Hükümet Meydanı'ndan başladı. TEMA gönüllülerinin katıldığı yürüyüş, IYAŞ önünde son buldu.

Öğrenciler tarafından hafta dolayısıyla hazırlanan erozyona dikkat çekilen ifadelerin yer aldığı pankartların taşındığı sessiz yürüyüş, vatandaşlar tarafından da ilgiyle izlendi.

TEMA Isparta Temsilcisi Prof. Dr. Recep Çetin, toprakların sahipsiz olmadığını belirterek, "Ülke topraklarımızın yüzde 80'inden fazlası erozyon tehdidi altında. Her saniye 16 ton, her yıl 500 milyon ton verimli tarım toprağımızı erozyonla kaybediyoruz. Topraklarımız sahipsiz olmadığı gibi erozyon da kaderimiz değil." dedi.

TEMA'nın 18 yıl önce erozyon tehdidine dikkat çekmek için çalışmalara başladığını belirten Çetin, "İstiyoruz ki, verimli tarım topraklarımız hep üretken kalsın, bizleri, çocuklarımızı, onların çocuklarını nesiller boyu beslesin, insanımız da bu toprakları koruyarak, doğru kullanarak hep burada, refah ve mutluluk içerisinde yaşasın." diye konuştu.

Toprağa Saygı yürüyüşüne Vali Yardımcısı İzzet Ercan, İl Genel Meclisi Başkanı Kadir Dal, Çevre ve Orman Müdürü Tayfun Büyükküpçü ve Tarım İl Müdürü Sıddık İpek'te katıldı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR