24 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Kasım 2010 Pazartesi 16:13

Isparta'da Umen'in Altyapısı Hazırlanıyor

Türkiye İş Kurumu Isparta İl Müdürü Hüseyin Ergin, Umen'in 2 Aralık 2011 Tarihinde İş Dünyasına Tanıtılacağını Açıkladı.
Ispartada Umenin Altyapısı Hazırlanıyor

İşsizlerin özellikle sanayi kesiminde ihtiyaca göre istihdam edilmesini sağlayacak olan Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Merkezi Projesi (UMEN)'nin iş dünyasına tanıtılması için çalışma başlatıldı.

Türkiye İş Kurumu Isparta İl Müdürü Hüseyin Ergin, UMEN'in 2 Aralık 2011 tarihinde iş dünyasına tanıtılacağını açıkladı. Ergin, 5 yıl süre ile uygulanacak olan ve işsizliğin önüne yüzde 90 oranında geçilmesinin planlandığı projenin önümüzdeki aylarda iş dünyasına tanıtılacağını kaydetti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ile projenin tanıtılması için çalışma başlattıklarını ifade eden Ergin, projenin hayata geçirilmesi ile ihtiyaca göre eleman yetiştireceklerini belirtti.

Ergin, "Ara eleman sıkıntısı yaşayan iş adamlarımıza projeyi tanıtıp, işgücü piyasa analizine göre kurslarımızı açacağız. Bu sayede işsizliğin önüne büyük ölçüde geçmeyi planlıyoruz." dedi.

Hüseyin Ergin, 2011'de hayata geçirilecek olan projede kurs merkezinin Endüstri Meslek Lisesi olacağını ifade ederek, şu anda teknolojik altyapı hizmeti ve hizmet içi eğitim gibi çalışmaların sürdüğünü anlattı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR