26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Mayıs 2013 Cuma 21:01

Isparta'dan Taksim'e Destek

Taksim Gezi Parkı'nın yıkımı ve ağaçların sökülmesiyle ilgili direnişe polisin biber gazı dahil orantısız güç kullanmasına tepki olarak Isparta'da da bir grup öğrenci protesto gösterisi yaptı.
Ispartadan Taksime Destek

Taksim Gezi Parkı'nın yıkımı ve ağaçların sökülmesiyle ilgili direnişe polisin biber gazı dahil orantısız güç kullanmasına tepki olarak Isparta'da da bir grup öğrenci protesto gösterisi yaptı.SDÜ öğrencilerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grup sosyal paylaşım siteleri üzerinden örgütlenerek Hükümet Meydanı'nda toplandı. Burada bir süre sloganlar atarak Gezi Parkı'nın yıkımını ve ağaçların kesilmesini protesto eden grup polis tarafından "Hükümet Meydanı'nda eylem ve basın açıklamasının yasak olduğu" konusunda uyarıldı.Buradan Kaymakkapı Meydanına kadar yüreyen grup Kaymakkapı Meydanı'nda da sloganlar ve marşlar eşliğinde protestoya devam etti. Grup sık sık "Her Yer Taksim Her Yer Direniş, Tayyip Şaşırma Aklımızı Kaçırtma, Taksim'de Düşene Dövüşene Bin Selam" gibi sloganlarla İstanbul Taksim'de yaşanan olayları protesto etti.Grubun Kaymakkapı Meydanı'nda olduğu sırada Belediye İşhanı'ndan atılan 2 yumurta ortamı bir anda gerdi. Gösteri yapan grup ayağa kalkarak "Yumurta atma gel katıl bize" diye tepki gösterdi. Yaşanan durumu 'ti'ye alan öğrenciler, "Yumurta bizimdir bizim kalacak" şeklinde sloganlarla olaya tepki gösterdi.

Belediye İşHanı'ndan atılan yumurta polisi de hareklete geçirdi. Polis olası provokasyona karşı sık sık grubu uyararak sakinleştirmeye çalıştı. Binada AK Parti İl Merkezi'nin de olması dikkatleri o yöne çekti.

Protestocu gençler tepkilerinin ardından 1 Haziran Cumartesi günü saat 19:00'da Kaymakkapı Meydanı'nda yeniden toplanmak üzere sözleşerek olaysız bir şekilde dağıldı.
  

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 12 yorum yapıldı.
    YAZARLAR