25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Temmuz 2011 Pazar 12:34

Ispartalı İş Adamları Güney Afrika'ya Terlik Satacak

Ispartalı işadamları bir yıl önce teşvik desteğinden yaralanıp kurdukları fabrikada Angola'daki turizm tesislerine tek kullanımlık terlik ihracatına hazırlanıyor.
Ispartalı İş Adamları Güney Afrikaya Terlik Satacak

Ispartalı işadamları bir yıl önce teşvik desteğinden yaralanıp kurdukları fabrikada Angola'daki turizm tesislerine tek kullanımlık terlik ihracatına hazırlanıyor.

Bu fırsatı, Isparta Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ISİAD) iş görüşmelerine katılarak yakaladıklarını açıklayan Eda Otel Ekipmanları Şirketi Genel Müdürü Mustafa Dayı, "Orada Angola'dan gelen iş heyeti başkanı Silvio Samuel ve eşi ile ikili görüşme yaptık ve Angolalı işadamları bizi ülkelerine davet ettiler. Eğer iş görüşme süreci olumlu geçerse ilk etapta yıllık 1 milyon adet terlik ihraç edeceğiz." dedi.

Halihazırda Moldova ve Kıbrıs'a şu an 200 bin çift ürün gönderdiklerini belirten Dayı, "Angola'da turizm tesislerinde 50 bin yatak kapasitesi bulunuyor. Terlik gibi ürünler bu ülkede son derece sağlıklı olacağı için davet aldık." dedi.

Ayrıca müşteriye özel tek kullanımlık terlik, sabun ve şampuan istediklerini belirten Dayı, bu talep üzerine harekete geçerek gül sabunu ve şampuanı imalatı için Ar-Ge çalışmalarına başladıklarını anlattı.

Geçen yıl bir milyon dolar maliyetle kurulan şirketin yıllık üretim kapasitesi 5 milyon terlik. 60 kişiyi istihdam ediyor, 130 çeşit ürün üretiyor. Şirketin ürünleri Rixos, Korel Termal Otel, Caliste, Elaguality, Voyage gibi ünlü otellerde de kullanılıyor.

Zaman

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR