21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:37

Isparta’lı Milli Görüşçüler Konya’da Haykırdı

Saadet Partisi’nin Konya’da düzenlediği Mısır Halkı’na Destek mitingine Isparta’dan da çok sayıda Milli Görüşçü katıldı.
Isparta’lı Milli Görüşçüler Konya’da Haykırdı

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Büyük Mısır Mitingine yüz binler Hükümet Meydanının da Müslüman Mısır halkına destek için buluştu. Saadet Partisi Tanıtma Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Saadet Partisi Isparta Merkez ve İlçelerden Konya’da düzenlenen mitinge Isparta İl ve Merkez İlçe Teşkilatı ile birlikte çevre ilçelerden katılımın da gözlendiği mitingte her zaman olduğu gibi “Heyecan Heyecan ve Heyecan” ın üst sınırlarda olduğu gözlerden kaçmadı. Bu heyecana yaşlısıyla genciyle kadınıyla erkeğiyle katılan Milli Görüşlü Ispartalı bir kere daha bu davanın Kıyamete kadar sürmesinde var olacaklarını belirttiler.

Mısır Meydanlarında haftalardır devam eden destansı direnişe Selçuklu’nun Başkenti Konya’da yüzbinler selam durdu. Yılardır “Müslümanlar ancak kardeştirler” ayetini kendisine şiar edinen Milli Görüş yine kardeşlerine sahip çıktı. Saadet Partisi’nin “Konya’dan Haykırış Büyük Mısır Mitingi”ne yüzbinlerce Müslüman akın etti. Zor günlerinde kardeşlerinin yanında olan vatandaşlar ellerinde bayrakları, dillerinde sloganlarıyla Hükümet Meydanı’nı adeta Rabiatul Adeviyye’ye çevirdi. Konya, Hak-Batıl Mücadelesinde yine tarihi bir güne şahitlik etti.

FİRAVUNA LANET BATI’YA ÖFKE
Konya dün Mısır Meydanlarını aratmayan görüntülere sahne oldu. Yüzbinler Hükümet Meydanı’nın da Müslüman Mısır halkına destek için buluştu. Kardeşlik ruhunun hakim olduğu meydanlarda bir kez daha hâk ile batıl ayrıldı. Müslümanlar özlenen vahdet ruhunu Konya’dan Mısır’a gür bir seda ile duyurdular. Saadet Partisi, yine Ümmetin sesi umudun kalesi oldu.

YİNE MİLLİ GÖRÜŞ, YİNE KONYA
Günün erken saatlerinden itibaren bütün Türkiye’den yollara düşen Saadet Teşkilatları ve yüreği Haktan yana çarpan yüz binler öğle vaktinden itibaren Konya’da toplanmaya başladı. Bütün sokak ve camileri Milli Görüş ruhuyla canlandıran, Milletin şuurlu evlatları saat 17.30’da Hükümet Meydanını hınca hınç doldurdu. Mısır’da işbirlikçi yöneticiler finansörlüğünde ve Darbeci Sisi eliyle yapılan katliamlara karşı Türkiye’nin gür sedası olan yüz binlerin lanet nidaları Kahire’den duyuldu. Yapılan konuşmalarda, atılan sloganlarda, açılan dövizlerde ümmetin hissiyatına tercüman olan Saadet Partisi’nin bu onurlu haykırışı, mazlum İhvanlara ümit, işbirlikçi yöneticilerin yüreğine korku saldı.

Partisinin Konya’da düzenlemiş olduğu Mısır Mitinginde konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Emin olun Mısır halkının gözü, kulağı bugün burada, bu meydandadır. Cumhurbaşkanı Mursi’nin, Muhammed Bedii’nin, Mehdi Akif’in gözü, kulağı, yüreği bugün burada, bu meydandadır. Seyyid Kutub’ların, Hasan El Benna’ların, Necmettin Erbakan Hocamızın manevi ruhaniyeti bugün burada, bu meydandadır. Milli İradeden, Haktan ve hakikatten yana olanların gözü, kulağı bugün bu meydandadır. Bu meydana baktıkça onların yürekleri genişliyor. Hüzünleri coşkuya, ümitsizlikleri umuda dönüşüyor. Biz Adeviye meydanına bakınca ne hissediyorsak, onlar da bugün bu bakınca aynı duyguları hissediyorlar.” dedi.

DARBECİLERİN GÖZÜ KULAĞI BU MEYDANDADIR
Kamalak, “İyi ki Türkiye var, iyi ki İstanbul var, iyi ki Hakkı-Adaleti savunan iyi ki Saadet Partisi var” diye heyecanlanan hatta gözyaşı dökenler var. “Dünyada barış ve huzur olsun, insan haklarına saygı duyulsun ve hak üstün tutulsun” diye bu meydanı dolduran ve bu idealleri kendine şiar edinen kardeşlerim… Bugün elbette Darbecilerin gözü kulağı da bu meydandadır. Seçimle elde edemedikleri iktidarı, silah zoruyla almaya çalışan gâsıpların namertlerin gözü de bu meydandadır.” diye konuştu.

YENİLECEKSİNİZ VE CEHENNEME SÜRÜLECEKSİNİZ
“Saadet Partisi olarak; Mısır Halkının hür iradesiyle işbaşına gelmiş, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yönelik işbirlikçi askeri darbeyi nefretle lanetliyoruz.” diyen Kamalak, “Bu süreçte demokrasiden değil, cuntadan medet umanları, Mısır halkından değil, darbeden yana tavır alanları şiddetle kınıyoruz. Kendi ikbal ve istikballeri uğruna, sabah namazı kılarken 53 masumu katletmekten çekinmeyen katilleri bütün nefretimizle tel’in ediyoruz. Bakınız, İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif, kaldırmış başını türbesinden, nasıl haykırıyor: “Tükürün milleti alçakça vuran darbelere, Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere. Medeniyet denilen maskara mahlûku görün: Tükürün maskeli vicdanına asrın tükürün.” Biz de zalimlere Allah’ın ayeti ile sesleniyoruz; “Ey zalimler, yenileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz.” şeklinde konuştu.

TARİH BU İHANETİ ASLA AFFETMEZ
Kamalak, “Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun Mısır halkına yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmez. Evet, bu darbe bir ihanettir. Çünkü bu darbenin arkasında, Büyük Ortadoğu Projesi vardır. Bu darbenin arkasında; İslam ülkelerini bölüp, parçalamaya çalışan Küresel Emperyalizm ve Irkçı Siyonizm vardır. Bu darbenin arkasında, sömürgeci Amerikan kapitalizmi vardır. Bu darbenin arkasında Filistin’e giden bütün yolları kapatarak, Gazze’de soykırıma devam etmek isteyen İsrail vardır. Nitekim Mısır’daki darbecilerin yaptığı ilk iş; Gazze’nin tek nefes borusu olan Refah (sınır) kapısını kapatmak olmuştur. Her fırsatta demokrasi havarisi kesilen Batı’nın ikiyüzlülüğü bir kez daha ortaya çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

BATI, KANDAN VE KAOSTAN BESLENİYOR
“Darbe’ye “darbe” bile diyemeyen Batı, bu tavrı ile sadece Mısır’a değil; fakat aynı zamanda hem kendi halklarına, hem de kendi değerlerine ihanet etmiştir.” diyen Kamalak, “BM başta olmak üzere bütün küresel organizasyonlar, samimiyet ve inandırıcılığını tamamen yitirmiştir. Bir darbe ürünü olan Hüsnü Mübarek’e 50 yıl katlanıp, seçimle, %52 oyla işbaşına gelen Muhammed Mursi’ye 1 yıl tahammül edemeyenlerin kirli yüzleri bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kardeşlerim, onlar için önemli olan demokrasi değildir. Onlar için önemli olan İnsan hakları ve özgürlük değildir. Onlar için önemli olan Hak, hukuk ve adalet değildir, menfaattir, kaba kuvvettir, sömürgeciliktir. Çünkü onlar kandan ve kaostan beslenirler.” dedi.

TÜRKİYE, SAADET PARTİSİNE OLAN İHTİYACINI HAYKIRMAKTADIR
“Bütün Dünya, İslam âleminin birliğine, bütünlüğüne olan ihtiyacı haykırmaktadır.” diyen Kamalak, “Bütün İslam Âlemi; Türkiye’nin önderliğine, rehberliğine olan ihtiyacı haykırmaktadır… Türkiye ise; Saadet Partisine olan ihtiyacını haykırmaktadır... Her şey ama her şey bizlere diyor ki… Bugünkü zalim köle düzeni yıkılmalıdır. ‘Yeni Bir Dünya Kurulmalıdır.’ Bu Yeni Dünya adil temellere dayanmalıdır. Bu Yeni Dünya’da 7 milyar insanlık âleminin huzuru, mutluluğu ve refahı sağlanmalıdır. Yeni bir dünya kurulmadan insanlığın huzur ve barışa kavuşması mümkün değildir. Yeni bir dünyayı, adil bir sistemi ise ancak ve ancak Müslümanlar kurabilir.” diye konuştu.

MISIR ORDUSU DERHAL KIŞLASINA ÇEKİLMELİ
“Ey darbeciler, “Süngü ile iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerinde duramazsınız!” diyen Kamalak, “Mısır ordusu derhal kışlasına çekilmeli ve asli görevi olan kendi vatanını koruma görevine geri dönmelidir. Darbeciler ve onların işbirlikçileri şunu iyi bilmelidirler ki; sadece Mısır’ı değil bütün İslam coğrafyasını hedef alan sinsi ve kirli bir oyunun figüranı olmaktadırlar. Biran evvel bu vahim hatadan dönülmelidir. Mısır halkının meşru iradesiyle işbaşına gelmiş olan Sayın Muhammed Mursi’nin tankla, topla, darbeyle gasp edilmiş olan görevi derhal kendisine iade edilmelidir. Asla ve asla unutmayınız ki, darbelerle özgürlükleri imha etmek mümkün değildir. Allah Sadıklarla beraberdir.” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR