19 Ocak 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Ekim 2010 Cumartesi 10:00

Isparta'lı talihli köyüne okul yaptırdı

Yılbaşı Özel Çekilişi'nde Milli Piyango'da 30 milyon TL'lik büyük ikramiye çeyrek biletine isabet eden Ispartalı Nurettin Akgül, doğduğu Şarkikaraağaç İlçesi'ne bağlı Arak Köyü'ne 28 derslikli ilköğretim okulu yaptırdı.
Ispartalı talihli köyüne okul yaptırdı

Yılbaşında Milli Piyango’da en büyük ikramiyeyi kazanan Ispartalı hayırsever vatandaş Nurettin Akgül, köyüne 28 derslikli yeni bir ilköğretim okulu yaptırdı.

Isparta’da fırıncılık yapan Nurettin Akgül, Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen yılbaşı çekilişinde 30 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi kazanınca, doğduğu Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Arak köyüne okul yaptırma sözü verdi.

İkramiyesini aldıktan sonra, Arak köyüne 28 derslikli okul yaptırmak için Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile protokol imzalayan Milli Piyango talihlisi Akgül, 1 milyon TL harcama ile 4 ay önce inşaatına başlanan okulun inşaatını tamamladı.

Yeni eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilen ve Milli Piyango talihlisi hayırsever vatandaşın adını taşıyan 28 derslikli Nurettin Akgül İlköğretim Okulu, Isparta Valisi Ali Haydar Öner tarafından törenle açıldı.

Akgül, törende yaptığı konuşmada, “Doğup büyüdüğüm köyde çocuklarımız 28 derslikli, donanımlı okul ile eğitim öğretimlerini daha iyi düzeyde devam ettirme imkanına kavuşacak. Okulu 2010-2011 eğitim öğretim yılına yetiştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Okulun yapımında emeği geçenlere de teşekkür ederim” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR