22 Haziran 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Haziran 2017 Pazar 02:06

Ispartalı Terörist Kızın Annesi Konuştu

Ispartalı Terörist Kızın Annesi Konuştu
Ispartalı Terörist Kızın Annesi Konuştu

Gezi’de “Kırmızı fularlı kız” olarak simge yapılmaya çalışılan terörist Karacagil’in, Rakka’da öldürüldüğü duyuruldu, ancak hiçbirdelil sunulamadı. Bu durumda Karacagil’in, terörist başı Karayılan’a metres olduğu ya da örgüt tarafından infaz edildiği düşüncesi ağırlık kazandı.

PKK ve FETÖ destekçilerinin 4 yıl önceki Gezi Parkıvandallığında “Kırmızı fularlı kız” olarak simge yapmaya çalıştığı Ayşe Deniz Karacagil, Antalya’da yakalanmıştı. Karacagil, 103 yıl hapis cezası istemiyle yargılanırken Kandil’e kaçarak PKK terör örgütüne katılmıştı.  

KARAYILAN’IN GÖZDESİ OLDU

“Yakın koruma” adı altında uzun yıllardır sevgilisi olan“Jinda Özgür” kod adlı kadın terörist Nuran Ekinci’yi 21 Mart’ta Bitlis’in Tatvan kırsalında düzenlenen operasyonda kaybeden PKK terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan, genç teröristi hemen sahiplenmişti. Karayılan,Karacagil’i Avrupa’dan sorumlu sözde “Özel kalem müdiresi” yapmıştı. Dağda “Destan Yörük” kod adı verilen kadın terörist, kısa sürede yakınlaştığı Karayılan’la samimi fotoğraflar çektirip, sosyal medyada paylaşmıştı.

TERÖRİSTLER İSYAN ETTİ

Eli kanlı hain Karayılan’ın gözdesi haline gelen kırmızı fularlı terörist, silahlı çatışmalar için görevlendirilmemeye, Kandil’dekimerkezi kamptan çıkarılmamaya başlamıştı. Bu durum örgütün kadın teröristleri arasında rahatsızlığa neden olmuş, “Biz her türlü riske rağmen savaşıyoruz. Ağır kayıplar veriyoruz. Ama Ayşe burada keyif çatıyor” şeklinde isyana yol açmıştı. Hatta bu isyan, Türk istihbarat birimlerince tespit edilen telsiz konuşmalarına da yansımıştı. Kandil'deki Harun kampında bulunan kadın teröristler “Cemal” kod adlı Karayılan'a, “Senin Destan Yörük nerede Cemal,müdür olmaya mı geldi”,  “Senin için Destan Yörük'ten başka kadının önemi yok mu?”, “Destan Yörük burayı İstiklal Caddesi mi sanıyor?” diyerek isyan etmişti.

MECBUREN RAKKA'YA YOLLADI

İddiaya göre, tepkilere dayanamayan Murat Karayılan, kırmızıfularlı teröristi Suriye’ye yolladı. Karacagil’in, bir süre sonra da PKK’nınSuriye kolu PYD/YPG saflarında savaşırken Rakka’da öldürüldüğü duyuruldu.Ancak, ne cesedi, ne de öldürüldüğüne dair bir delil gösterilemedi. Bu durumdaortaya, kırmızı fularlı teröristin örgütteki isyanın durdurulması için PKKtarafından infaz edildiği görüşü atıldı. Karacagil’in örgüt üyelerinden bilegizlenmek için estetik yaptırarak Karayılan’ın metresi olduğu ihtimali deağırlık kazandı.

Annesi de terörist kızının izinde

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/PKK için çatışırkenRakka’da öldürüldüğü duyurulan Ayşe Deniz Karacagil’in annesi Nuray Erçağan,kızının ardından yas tutmak yerine mücadelesini devam ettireceğini belirtti.HDP’nin 2015 genel seçimlerinde Antalya’dan 4’üncü sıradan milletvekili adayıgösterdiği Erçağan, “Daha iyi olacağız. Onun direnişini kesinlikle ben devamettireceğim. Onun yaşamdaki duruşuna sahip çıkacağız. Hiçbir şekilde 'Ah vah'demeyeceğiz. O hepimizin cevahir yüreklisi” dedi. Bu sözleriyle açıkça teröristfaaliyetlere katılacağını ilan eden Erçağan hakkında yasal işlem yapılıpyapılmayacağı merak konusu oldu.

CHP ve HDP'liler anmıştı

 

Gezi vandallığının dördüncü yıl dönümü dolayısıyla İstanbulİstiklal Caddesi’nde CHP ve HDP’li vekillerin kol kola önceki gün düzenlediğiyürüyüş, kırmızı fularlı terörist Ayşe Deniz Karacagil ve yine PKK’yakatıldıktan sonra Suriye’de öldürüldüğü belirtilen terörist UlaşBayraktaroğlu’nu anmaya dönüşmüştü. CHP İstanbul Milletvekilleri SezginTanrıkulu, Ali Şeker ve Onursal Adıgüzel ile HDP İstanbul Milletvekili GaroPaylan’ın da aralarında bulunduğu grup, “Gezi'den Rakka'ya Destan olmaya” ve“Ulaş'tan Deniz'e mücadele sürüyor” sloganları atmıştı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR