25 Eylül 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Ispartalılar Şengöl’e İmreniyor

12 Şubat 2015 Perşembe 15:07

Ispartalı sporseverler, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın spora hiçbir katkısının bulunmamasına tepki gösterirken, Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şenöl’ün tüm dallara destek vermesini takdirle karşılıyor.

Ispartaspor’un profesyonel liglerde olduğu dönemde taraftarların hakaretine maruz kaldığını öne sürerek spora küsen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın bu tavrı sporseverleri üzüyor. Birkaç kişinin yaptığı yanlışın faturasını tüm kentte kesen Günaydın’ın bu küskünlüğünün ne zaman biteceği merak konusu. Belediye bünyesinde satranç, atletizm ve güreş takımı dışında hiçbir spor faaliyeti bulunmazken, amatör takımlara ve diğer dallara ise yıllardır yardım yapılmıyor. Amatör takımlar malzeme yardımı dahi alamazken, bu ilgisizlik spora gönül verenleri de çileden çıkarıyor.

Daha önceki belediye başkanlıklarında olduğu gibi bu döneminde spora A’dan Z’ye sahip çıkan Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, içtenliğiyle de Ispartalıların takdirini kazanıyor.

Eğirdir Triatlonu’nun uluslararası yapılması için büyük çaba sarf eden, satrançtan, voleybola, futboldan, kayağa ve tekvandoya tüm dallara destek veren Başkan Şengöl, sportif faaliyetleri sayesinde en büyük tanıtımın yapıldığı görüşünde. Eğirdirliler ise önümüzdeki yıl itibaren daha önce futbolda kıl payı kaçırdıkları 3. Lig özlemini gidermek istiyor.

Isparta spor kamuoyunun ortak görüşü ise Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın bu düşüncesi devam ederse güller diyarının 4-5 yıl daha üst liglerde takımının olması hayal.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 8 yorum yapıldı.
    YAZARLAR