20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Mayıs 2012 Salı 19:50

Isparta'nın Eğitim Sorunları Masaya Yatırıldı

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e Isparta'nın eğitim sorunlarıyla ilgili sunduğu 13 maddelik raporla ilgili bilgi verdi.
Ispartanın Eğitim Sorunları Masaya Yatırıldı

Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e Isparta'nın eğitim sorunlarıyla ilgili sunduğu 13 maddelik raporla ilgili bilgi verdi.

Obezite ile mücadele, parçalanmış ailelerin çocuklarının eğitimi, hayat boyu öğrenme gibi konularda sorunların çözümün içeren 13 maddelik raporu Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e

sunduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Halk Eğitim Merkezi Müdürü

Emin Arseven ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Canre, "Gerçekleşmesi için çalışacağım 13 hedefim arasında bunların arasında okuma-yazma bilmeyenlere ulaşmak vardı. 3 ayda 9 basamak yükseldik. Öğrenmenin yaşı yoktur. Herkes eğitim alsın. Halk Eğitim Merkezi'nden herkes faydalansın" dedi.

Isparta'da parçalanmış ailelerin çocuklarına yönelik bazı çalışmalarıolduğuna da dikkat çeken Caner, "İlimizde 3 bin 900 parçalanmış aile var. Bu ailelerin çocukları bizim çocuklarımız. Onlara mutlaka sahip çıkmalıyız. Bu çocukları kazanmamız lazım. Anne babası ayrı bir çocuğu sınıftaki öğretmenler mutlaka fark eder. Öğretmenlerimiz bu çocuklarımıza daha fazla ilgi gösterecek. Onların sorunları varsa, mutlaka ilgilenecekler"diye konuştu.

Bakan Dinçer'e sunulan 13 maddelik rapori çerisinde obezite ile mücadeleye de yer verildiğini aktaran Caner, İl Sağlık Müdürlüğü ile ortak hareket ederek, çocuklarımn obeziteye karşı bilinçlenmesi için çalışmalar başlatacaklerini kaydetti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR