21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Eylül 2017 Perşembe 09:51

Isparta'nın En Büyük Camisi Olacak

Isparta'nın En Büyük Camisi Olacak
Ispartanın En Büyük Camisi Olacak

Çünür Mahallesi Hayırlar Derneği, Isparta’nın mevcutta en büyük camii olarak halka hizmet vermesi planlanan Hz. Ali Camii’nin temel atma törenini Cuma günü gerçekleştirecek.

Çünür Mahallesi Hayırlar Derneği, Isparta’nın mevcutta en büyük camii olarak halka hizmet vermesi planlanan Hz. Ali Camii’nin temel atma törenini Cuma günü gerçekleştirecek. İçerisinde kütüphane, sohbet salonları ve camii lojmanıyla birlikte külliye şeklinde düşünülen ve projelendirilen camii bin metre kare inşa alanı üzerinde yer alacak. Alt katında Kuran kursu hizmeti verilmesi planlanırken, üst katı da camii olarak kullanılacak.

Çift şadırvan, çift asansör ve çift minaresiyle ilerleyen dönemde 25-30 bin nüfusun yaşayacağı öngörülen, büyüyen şehrin yeni yerleşim bölgesi Yenişehir’e yakışır bir camii olacağı bilgisini veren Dernek Yönetimi,’’Biliyoruz ki bu camimiz zaman içerisinde yetersiz kalacak ama bugün için bununla başladık. İleride daha büyük ve daha güzelini yapmaya çalışacağız’’ sözleriyle birlikte, inşaatın 2 yılda tamamlanacağı bilgisini verdi.

Çünür Mahallesi TOKİ İlköğretim Okulu karşısında bulunan caminin arsa tahsisinde emeği geçen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a emek ve hizmetleri için teşekkür ettiklerini ifade eden Dernek Yönetimi, şehrin en büyük camii inşasında sadece bölgede yaşayan halkın değil, tüm Ispartalı hayırseverlerin yardım ve desteklerini beklediklerini belirterek, Çünür Mahallesi (Yenişehir)’de, 15 Eylül 2017 Cuma günü Cuma namazına müteakip saat 14 gerçekleşecek olan Hz.Ali Camii’nin temel atma törenine tüm Isparta halkını davet etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR