21 Eylül 2017 Perşembe

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Isparta’nın En Büyük Eksiği Spor Tesisi'dir.. Dikkat!

31 Mart 2012 Cumartesi 12:27

Isparta’nın En Büyük Eksiği Spor Tesisi'dir.. Dikkat!

Geçtiğimiz günlerde IYAŞ Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet ederken Isparta’da büyük bir eksikliğe dikkat çekildi. IYAŞ’ın kurucularından Necmettin Akşahin, “Isparta’da maalesef gençlerin ve halkın hep birlikte yapacağı bir spor tesisi yok” diyor. Akşahin’e katılmamak mümkün değil. Isparta’daki spor tesisleri bence de yetersiz. Milli Eğitim Çalışanları ve 6 Mart Spor Salonu dışındaki salonlar müsabakadan daha çok antrenman için uygun. 

SEMT SAHALARI YETERSİZ 

Ancak gençler ve halkın kullanabileceği spor alanları maalesef yok. Örneğin Atatürk Stadı’nda koşu yapan sporseverlerin antrenmandan sonra kültür-fizik ve fitness hareketlerini yapacak spor malzemeleri yok. Semt sahaları ise yetersiz. Güller diyarına öyle bir tesis yapılmalı ki 7-24 tüm halkın rahatça spor yapacağı bir merkez olmalı. 

SPOR İÇİN HERKES GÖREVE

Bu konuda başta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın olmak üzere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’e büyük görev düşüyor. Her boş alan değerlendirerek spor tesis olmalı. Gençleri sosyal faaliyetlere yönlendirmek için spor alanların çoğalması gerekiyor. İlgisizlik olunca spor sayısı artması beklenirken, azalıyor 

KÖTÜ ALIŞKANLIK DİZ BOYU, DİKKAT!... 

Gençlerin spor yapabileceği alanlar ise yeterli değil. Kafeler Caddesi’ne bakıyorum, daha ilköğretim ve lise öğrencilerinin ağızlarında bir sigara. Ağza alınmayacak küfürler. Öğrencilerin kılık kıyafetleri ise sanki okula değil de bir kutlama gidecek cinsten. Sigara ve alkol yaşı gün geçtikte aşağıya çekilirken spor alanları yerine kafeler doluyor. 

SPOR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUR 

Dikkat çekmek istediğim konu çocuklar ve gençlik sahipsizlik ve ilgisizlik nedeniyle kaderine terk ediliyor. Önlem alınmadığı için aileler üzülüyor. Ben spor sayesinde bugün sigara ve alkol kullanmıyorum. Şimdi diyeceksiniz ki bazı spor yapanlarda sigara ve alkol kullanıyor. İşte orada irade meselesi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR