23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Mayıs 2013 Perşembe 20:30

Isparta’nın Marka Şehir Olabilmesi Görüşüldü

BAKA öncülüğünde başlatılan ve her ayın ilk haftası Isparta’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile yapılan Ortak Akıl Toplantısına IGSİAD ev sahipliği yaptı.
Isparta’nın Marka Şehir Olabilmesi Görüşüldü

IGSİAD ev sahipliğinde gerçekleşen Mayıs ayı ortak akıl toplantısında Isparta Marka Şehir Olması için neler yapılabilir sorusuna cevap arandı. IGSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu’nun ortak görüş oluşturmayı, sorunlara ortak çözüm bulmayı, daha iyiye ulaşmak, için neler yapılması gerektiğini belirlemeyi ve ortak hedefler seçmeyi sağlamak için bir araya gelinen bu toplantıda Isparta’nın nasıl bir hedef belirlemesi gerektiği tartışıldı.

Moderatörlüğünü BAKA Isparta Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ali Galip Bilgili’nin yaptığı toplantıda; BAKA’nın başlattığı Kentsel Gelişim Senaryoları çalıştayından çıkan sonuçlar hakkında bilgiler verdi.

Toplantımıza davetimiz üzerine katılan ve Isparta Kent Ekonomileri Formu Moderatörlüğünü yürüten Prof. Dr. İlker Çarıkçı ise Kent Ekonomileri Formunun 81 ilde düzenlenen bir proje olduğunu anlattı.
Isparta Kent Ekonomileri Formunda katılımcıların en çok ulaşım meselesi üzerinde yoğunlaştığını, hava yolu, demir yolu ulaşımının ve özellikle şehir içi ulaşımında düzenlenmeler yapılmasını daha modern caddelerin ve ulaşım ağlarının olmasını, ikinci bir üniversitenin Isparta’ya katkı sağlayacağı, sağlık turizmi konusunun daha çok üzerine durulması, Isparta tanıtımında eksikliklerin olduğunu ve sivil toplum kuruluşlarının çok heyecanlı ve istekli olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan Prof.Dr. Adem Korkmaz ise, Isparta’da çok konuşulan sanayi bitti, hizmet sektörüne yoğunlaşmalıyız söylemlerine katılmadığını söyleyerek, illaki bacalarından dumanlar tüten ağır sanayi olarak düşünmemeliyiz, tarıma dayalı sanayi gibi ilimizde bir çok fırsat var dedi. Gerçek ve uzun vadeli istihdam ve getirinin sanayi sektörüne dayandığını hizmet sektörünün ise bu alt yapı ile gelişebileceğini ayrıca meydana gelebilecek ekonomik krizlere bu tür işletmelerin daha iyi direnç gösterebileceğini vurgulayarak, ön yargıları aşmamız gerektiğini söyledi.

IGSİAD üyesi Prof. Dr. Murat Ali Dulupçu’nun hazırladığımız Isparta’yı marka şehir yapmak için neler yapılması gerektiğinin sorulduğu ve çözüm önerilerinin yer aldığı sunum IGSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu tarafından katılımcılar ile paylaşıldı.

Isparta Girişimci Sanayici ve İşadamları Derneğinin ev sahipliğinde gerçekleşen, Mayıs ayı Ortak Akıl Toplantısına BAKA, IGSİAD, IGİAD ISİAD TÜMSİAD, Ticaret ve Sanayi Odası, Süleyman Demirel Üniversitesi, TOBB Isparta Genç Girişimciler Kurulu, TOBB Isparta Kadın Girişimciler Kurulu katıldı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR