21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Mayıs 2012 Salı 10:48

Isparta'nın Tek Derdi Mimar Sinan Caddesi

Mimar Sinan, 6 Mart ve Cumhuriyet Caddesi'nde, uzun süreli araç parkına izin vermeyeceklerini duyuran Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan olmuştu.
Ispartanın Tek Derdi Mimar Sinan Caddesi

Mimar Sinan, 6 Mart ve Cumhuriyet Caddesi'nde, uzun süreli araç parkına izin vermeyeceklerini duyuran Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan olmuştu. Bu duyuruyu 3 Nisan'da yapan Emniyet Müdürü Gürkan, tanınan bir haftalık süre sonunda cezai uygulamaları başlattı. Her 3 caddeye önce uyarı pankartları asıldı ve araç sahiplerinin dikkati çekildi.

Şehrin en kalabalık ve yoğun caddesi olan Mimar Sinan’da, "Artık polis görmüyorum" demeyin, çünkü, belirlenen süreden fazla park halinde bırakılan araçları gözetleyen mobeseler iş başında.

Yaklaşık 20 gündür devam eden uygulama ile 472 araca, 72’şer lira park cezası yazıldı. Bu da 33 bin 984 lira olarak kayıtlara geçti. Yazılan bu cezalar, araç sahiplerinin adreslerine gönderildi.

VALİ, CADDEYE İNİYOR
Emniyet Müdürlüğü’nün cezai işlem uygulamaya başlaması, Mimar Sinan Caddesi’ne dikkatleri yeniden topladı. Vali Memduh Oğuz, önceki alınan kararları uygulamak yerine, caddeyi gezerek yapacağı görüşme sonunda yeni kararlar alınabileceğinin sinyallerini verdi. Mimar Sinan Caddesi’nde, uzun süreli araç parkına engel olacak cezai uygulamanın başlatılması, bu cadde ile ilgili önceki dönemlerde alınan kararları da tekrar gündeme getirdi.

Dönemin Valisi Ali Haydar Öner tarafından başlatılan uzun süreli park yasağı ve genişletilmiş İl Trafik Komisyonu kararları, yeni Vali Memduh Oğuz’un göreve gelmesiyle rafa kaldırılmıştı. Caddenin trafik yoğunluğunun rahatlatılması için Belediye'de, yürüyüş yolları yapmak ve yayaların caddeye inişine engel olmak için ihaleye dahi çıkmıştı, ancak ihale iptal edilmiş ve sonrasında bu da rafa kaldırılmıştı.Şimdi yeni gelişmeler, geçmişte alınan bu kararların ne olduğunu gündeme tekrar getirdi.

Konuyu Vali Memduh Oğuz’a ilettik ve bakın ilk cümlesi ne oldu. Oğuz, “Bunu çok düşünmediğimi söyleyeyim. Belki düşünmemek bir eksiklik olabilir ama düşünmedim” dedi.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, konuyu caddede, yerinde yapacağı görüşmelerle değerlendireceğini de söyledi. Vali Oğuz, "Ben bunu Belediye Başkanıyla beraber o yolda yürürken bir tartışayım bir görüşeyim. Orada bir taburede oturmalı, 15-20 dakika birkaç kişi ile konuyu görüşeyim. Ne olursa ne mahsuru var, neler yapılırsa iyi olur gibi görüşmeler yapayım" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR