25 Eylül 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Ispartaspor Neden Küme Düştü?

30 Mart 2012 Cuma 13:20

Geçtiğimiz yıl protokolün, yönetimin ve halkın ilgisizliği nedeniyle  Spor Toto  3. Lig’den düşen Ispartaspor, 2011-2012 sezonunda da bölgesel amatör ligden büyük bir mucize olmazsa küme düşecek.

 Düzenli gelir kaynakları olmadığı için kendi yağında kavrulamayan pembe yeşilliler sezona ayağını yorganına göre uzatamayan bir kadro kurunca sezona kötü başladı. Kulüp başkanı Selçuk Tık, Teknik Sorumlu Taş ve öğrencilerini Ispartaspor hazırlık kampına dâhil ettirdi.

Ancak Selçuk Tık başkanlığındaki yönetimin sadece futbolculara 60 bin TL ödeme yapması nedeniyle futbolcular isyan çıkardı.  O dönemde Selçuk Tık ve ekibi sorun yaşayınca maddi çıkmaza girildi. Daha önce Ispartaspor’a bir trilyonluk temlik koymasına rağmen İsmail çalışkan’ın başa geçmesi istendi. Ancak Çalışkan’a verilen bu sözler  tutulmadığı gerekçesiyle  Çalışkan takımı almaktan vazgeçti. Bunun üzerine  Emrespor’un borcunun olmaması ve yöneticilerin ilgisinden dolayı İsmail Çalışkan , kırmızı-siyahlı ekibi tercih etti. 

Gece yarısı operasyonuyla Emrespor yönetimi Sait taş ve 13 öğrencisiyle anlaştı. Bunun üzerine Ispartaspor’un sezon başı kampına katılan hocasından masörüne kadar Kırmızı-siyahlılara geçti.

 O dönemde Ispartaspor ligin başlamasına 15 gün kala Konyalı Teknik Adam Haldun Üstünel ve Konyalı Eski futbolcu Kazım Kılınç ‘ın desteğiyle genç bir ekip yaratıldı. Ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu ekibe de sahip çıkmak bir hayli zordu. Ve geçtiğimiz yıldan bu yana takıma talip olan Şevket Savlu her seferinde Ispartaspor’un sahipsiz kalmaması adına çağrılarda bulundu. Ancak Selçuk Tık takımı Savlu’ya vermemek için her türlü yolu denedi. Basında adeta soğuk savaş çıktı.

 Kamuoyu ve basının yazılarından bunalan Selçuk tık’ın 6. haftada mecburen görevi bıraktırıldı. Taraftarın bağrına bastığı Savlu ancak 3 kongreyle iş başına getirildi. Teknik Sorumlu Murat Yılmaz’la devam kararı alan Savlu’nun yönetimi hata yaptığını öğrenince zorluk çekti. O dönemde Selçuk Tık’ın karar defteri ve gerekli evrakları getirmemesiyle Yılmaz’la yollar ayrılamadı.

Transferlerin yetersiz olduğunu gören Savlu, İstanbul temaslarında bulundu. Kaliteli oyuncuların işini bitirdi. Daha önce üst liglerde oynayan bu oyuncular takımı adeta ateşledi.  O dönemde Şevket Savlu’nun açıklamaları kurtulma adına şehirde büyük yankı uyandırdı. Beyşehir maçından galibiyetle dönen Ispartaspor kurtulma adına önemli bir adım attı.

Ancak son sıradaki İhsaniye Belediyespor maçında yapılan teknik hatalar sonucu karşılaşma 1-1 bitince, Ispartaspor altın değerinde 2 puan kaybetti. Ve bu maç sonrasında Yılmaz’la yollar ayrıldı. İlerleyen haftalarda grup liderleri Sarayönü Belediyespor’la berabere kalan Emirdağspor’u 2-1’le dize getiren Ispartaspor puan cetvelini karma karışık bir hale soktu.

Futbol severler daha önce bu takım ve oyuncular nerdeydi demekten kendilerini alamadılar.  Hâlbuki sezon başında Selçuk Tık ve yönetimi zorluk çıkarmasaydı bugün Emrespor değil de Ispartaspor şampiyon olacaktı. İşte acı gerçekler bunlar herkes birilerine hata bulacağına önce kendisine baksın.

Dileriz Emrespor 3. Lige çıkar emekler boşa gitmez. Şevket Savlu Ispartaspor’un ligde kalması için elinden geleni yapmıştır. Ancak diğer olumsuz etkenler nedeniyle, elde olmayan sebeplerden Ispartaspor küme düşmüştür. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 5 yorum yapıldı.
    YAZARLAR