22 Eylül 2017 Cuma

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Ispartaspor’u Bitirme Noktasına Getirdiler

21 Eylül 2011 Çarşamba 19:09

Ispartaspor’u Bitirme Noktasına Getirdiler

Bölgesel Amatör Futbol Ligi ekiplerinden Ispartaspor’da işler hiç de iyiye gitmiyor. Kuruluş yılı 1967’den bu yana ilk kez amatörde mücadele edecek olan pembe-yeşillilerde yönetimsel sıkıntılar takımı kapanmasına noktasına getirdi. Mevcut yönetimin ne yapmaya çalıştığını anlamak mümkün değil.

Teknik Direktör Sait Taş ve öğrencileri verilen sözlerin yerine getirilmediğini ileri sürerek Ispartaspor’dan ayrılmıştı. Ardından yönetim Teknik Sorumlu Ender Yıldız’ı takımın başına getirilerek Savspor’dan ve il dışından da takviyelerin yapıldığı belirtilmişti. Yıldız da aynı nedenlerden dolayı görevi bıraktığını iddia ederken sıkıntıların büyük olduğunu ifade etti. Bir zamanlar futbolcuların gelmek için can attığı Ispartaspor ne hallere düştü? Yönetimin maddi gücü olsaydı teknik heyet ve futbolcular takımı terk edermiydi? Ortada yönetici de gözükmüyor aslında. Birkaç kişi hatta hiçbir vasfı olmayan kişilerin eline düştüğü pembe-yeşilli takımın sonu hiç de iyi görünmüyor.

Onu da geçtik. Bu sıkıntıları çekileceği belli iken niye diretilir anlamak mümkün değil. 10 gün kalmış yeni bir teknik heyet ve futbolcuların Konya’dan geldiği söyleniyor. Anlayacağınız daha lig başlamadan 2 kadro değiştiren Ispartaspor 3. hocasını da getirdi. Bakalım durum nasıl olacak?

Bir hafta içinde bir takım yeni oyuncuları tanışmadan maça çıkacak. Bu şartlarda başarılı olmak çok zor. Ispartaspor’daki maddi krizin yanı sıra yönetimsel hatalardan dolayı kamuoyu da endişeli.

Ispartaspor’u bitirme noktasına getiren yönetim sezon başından bu yana taahhüt vermekten başka ne yaptı? Artık kimse bu yönetimin sözüne inanmıyor. Futbolcu sözler yerine gelmedi mi gider. Futbolcu ekmeğini bu işten kazanıyor. Futbolcu buraya gurbete çıkmış, yakınları ve geleceği için oynamaya geliyor.

2. Amatör Küme takımlarında bile bu kadar sorun olmaz. Çünkü amatörde yönetici vereceği sözleri tutuyor, tutamayacağı sözleri de vermiyor. Her şey ortada. Ancak futbolcuya 25 bin TL peşinat dersen, 2-3 bin TL verip halledeceğiz demekle olmuyor bu işler. Takıma sezon başından bu yana talip olacak ve olanlar vardı. Şimdi 10 gün kala kim bu takımı almaya cesaret eder?

Yönetim kurulu bu vebalin altından nasıl kalkacak? Hem kendinizi hem de Isparta’yı rezil ettiniz. Yazıklar olsun. Ispartaspor’u da bu hallere düşürdünüz. Bu kulübü çok seven insanlar küstürülmüşse artık fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR