24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Eylül 2011 Cuma 11:22

Isparta'ya Enerji Verimliliği Merkezi Kurulacak

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde Türkiye'deki 10 büyük kentte Enerji Verimliliği Uygulama ve Eğitim Merkezi kurulacak.
Ispartaya Enerji Verimliliği Merkezi Kurulacak

Bu merkezlerde eğitilecek mühendisler, enerji tasarrufu konusunda uzmanlaşacak

Aa muhabirinin edindiği bilgiye göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Verimliliği Kanunu yürürlüğe girdikten sonra Türkiye'deki 10 büyük kentte, Enerji Verimliliği Uygulama ve Eğitim Merkezi kurulması konusunda harekete geçti.

Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Kayseri, Bursa, Samsun, Rize, Aydın, Isparta, Adana, Erzincan, Van ve Elazığ'da Enerji Verimliliği Uygulama ve Eğitim Merkezi kurulması için hazırlık çalışmalarına başlandı.

Enerji kaynaklarının verimli kullanılması, israfın önlenmesi ve enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi amacıyla kurulacak merkezlerde, ısıtma ve soğutma sistemleri, buhar kazanları, ısı geri kazanım cihazları, motorlar, fırınlar gibi her türlü elektrikli cihazın verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik uygulama ve eğitim yapılacak.

Bu merkezlerde piyasada mevcut bulunan cihazlar incelenerek, verimsiz cihazlar belirlenecek ve bunlardan daha az enerji ile maksimum verim alınması konusunda uygulama çalışmaları yürütülecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR