19 Haziran 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Aralık 2017 Salı 19:52

Isparta’ya Özgü Kartpostallar Geliyor

Isparta’ya Özgü Kartpostallar Geliyor
Isparta’ya Özgü Kartpostallar Geliyor

PTT Baş Müdürü Hüseyin Öztürk, Isparta’nın tarihi ve turistik mekanlarını gösteren Kartpostallar bastırarak kullanıma sunacaklarını söyledi.

Birçok il PTT’nin ‘Tebrik Kartı Bizden Göndermesi Sizden' kampanyaları kapsamında gönderilmesi için kendi illerine has tebrik kartları bastırıyor. PTT’ye başvuru yapılarak verilecek fotoğraflarla illere özel tebrik kartlarını PTT Genel Müdürlüğü basıyor ve tüm illere dağıtıyor. Isparta’nın da bugüne kadar Davraz, Eğirdir gölü, Psidia gibi çok sayıda tarihi ve doğal güzelliğini gösteren tebrik kartları yoktu. Günümüzde çok kullanımı kalmasa da bir nostalji olarak bayram, yılbaşı gibi zamanlarda tebrik kartı gönderme geleneğini devam ettirenler var. Birçok kurum ise özel gün kutlamaları için kendi bastırdıkları kartları kullanıyor.  

ÖZTÜRK; “BİZDE ŞEHRİMİZİN GÜZELLİKLERİNİ 

GÖSTEREN KARTLAR HAZIRLAYACAĞIZ” 

İşte tam bu noktada müjde PTT Baş Müdürü Hüseyin Öztürk’ten geldi. Dün saat 11.00’da makamında bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerle bir araya gelen Başmüdür Öztürk, Isparta’nın tarihi ve turistik mekanlarını gösteren Kartpostallar bastırarak kullanıma sunacaklarını açıkladı. Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bilindiği gibi ben göreve yeni başladım. Ekim ayı başında burada çalışmaya başladım. Aradan geçen yaklaşık 2,5 aylık süreçte çok önemli işler yaptık ve atılımlar gerçekleştirdik. Bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor. 

“ISPARTA’YA GELİR GELMEZ 

İLK TALİMATIM BU OLDU” 

Bunlardan bir tanesi de, şehrin tarihi ve turistik yerlerini gösteren kartpostalların bastırılması. Bu konuda da çalışmalara başladık. Bu kartların alınıp, dokunulması ve saklanması çok ayrı bir duygu. Bu kartlarımız tüm işyerlerimizden alınabilir. Zaman zaman okullara giderek öğrencilerimize dağıtıyoruz. Ben, bu işi daha önce görev yerim olan Mardin ilinde yapmıştım. Mardin’de bizzat bu kartlardan yaptırdım. Geldiğimde arkadaşlara ilk talimatım Isparta’daki güzelliklerden oluşan kartların hazırlanması oldu. 

“MARDİNDE YAPTIĞIMIZIN 

10 KATINI ISPARTA’DA YAPACAĞIZ”

Mardin’de yaptırdığımızda gelen turistler alıp oradan gönderirlerdi. Isparta için de bu kartları hazırlatacağız. Mardin’e nasıl hizmet verdiysek Isparta’mıza da 10 katını vereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ulaşamayacağımız nokta olmayacak. 2,5 ay içerisinde önemli ölçüde işlem ve adet sayılarına hareket getirdik. Gönen merkezimizi boya yaptırdık, tabelalarını asıyoruz” dedi. 

“PTT OLARAK YATIRIM 

BANKACILIĞINA DÖNÜYORUZ” 

2018 yılı içerisinde Isparta’ya PTTBank kuracaklarını vurgulayan PTT Baş Müdürü Hüseyin Öztürk, konuşmasının devamında; “Dünya standartlarında ne varsa bizde de var. 2018’de her İle bir PTT Bank kurulacak. Yatırım bankacılığına dönüyoruz. Bankacılığın yüzde 90 işlemlerini biz yapıyoruz. 7 banka adına da aracılık yapıyoruz ve kredi veriyoruz. Her İle PTT Bank kurarsak yatırım bankacılığına dönüşüyoruz. Mevduatta toplayabileceğiz. Onun çalışmaları da devam ediyor. Belki Gülkent merkezimizi PTT Bank olarak düzenleme imkanımız olacak. Bizde havale ve transfer ücretleri çok düşüktür. Yurtdışına döviz transferini de yapıyoruz. 40 bin çalışanımız var, 15 bin işyerinde hizmet veriyoruz. Hedefimiz 2023’e kadar 100 bin personel istihdamıdır” dedi.

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR