23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Haziran 2012 Perşembe 08:59

Isparta’ya Turist Yağdıracak Proje

İl Genel Meclis üyesi Fevzi Özdemir, şehrin turizmin de çığır atlaması için önemli açıklamalarda bulundu.
Isparta’ya Turist Yağdıracak Proje

Fevzi Özdemir, hedeflerinin Gölcük Milli Parkı’nı spor ve sporcu merkezi yapmak olduğunu söyledi.

Gölcük Milli Parkı'nın sporcu aktivite merkezi haline gelebilmesi hedefiyle Milas'ta başlatılan koruma amaçlı imar planı çalışmalarının mücavir alan dışına yönelik kısmı tamamlandı. Ekolojik sistemin bozulmaması, hazırlanacak projenin bütün olarak değerlendirilmesi amacıyla mücavir alanı içerisinde de imar planı çalışmasına ihtiyaç duyulduğu ve ihalesi yapılan imar planı çalışmalarına başlandığı açıklandı.

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Fevzi Özdemir, asıl hedefin Gölcük Milli Parkı'nı sporcu aktivite merkezi haline getirmek olduğunu söyledi. Milas'ın sporcu aktivite merkezinin altyapısını oluşturacağını kaydeden Özdemir, "SDÜ'ye Turizm Otelcilik MYO ve Su Ürünleri Fakültesi öğrencilerinin uygulamalı eğitim alabilmesi amacına dönük olarak
25 yıllığına tahsis edilen alabalık tesisleri bölümünde balık restoran kurulacak. Ayrıca bu bölümde 40 yataklı doğaya uygun, doğal malzemeler kullanılan bir otel inşa edilecek. Gölcük'e kondisyon için gelecek sporcular bu otel de kalacak.
Rekreasyon Bisiklet ve yürüyüş yoluyla Gölcük'e ulaşım sağlanacak. Treaking sporuna imkan tanınacak" dedi.

Yol üzerinde oluşturulacak organik pazarla yöre ürünlerinin satışına imkan tanınacağı, yöre halkının turizme özendirileceği, mesirelik alan içerisinde lüks bangalovlar yapılacağı kaydedildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR