23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Şubat 2014 Pazartesi 00:24

Isparta’yı Kent Kimliğine Kavuşturacağız

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan, Isparta’yı geliştirme, kalkındırma ve değiştirme hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.
Isparta’yı Kent Kimliğine Kavuşturacağız

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Süleyman Çakan, 30 Mart’ta yapılacak mahalli seçimler öncesinde çalışmalarını sürdürüyor.

ÇAKAN; “ISPARTA, HERKESİN MUTLU
YAŞADIĞI BİR ŞEHİR OLACAK”
Esnaf başta olmak üzere vatandaşları işyeri ve evlerinde ziyaret eden Çakan, projelerini anlatıyor, halktan destek istiyor. Ziyaretlerinde esnafı dinleyen Çakan; “30 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin ardından Allah’ın izniyle Isparta’yı, vatandaşları içinde ikamet ediyor ve yaşıyor olmaktan memnuniyet duyduğu, sosyal, ekonomik ve kültürel canlılığın hakim olduğu örnek bir yerleşim bölgesi haline getireceğiz” dedi.

“KATILIMCILIK BAŞLICA FAKTÖRÜMÜZ OLACAK”
Saadet Partisi’nin tüm kadrolarının ‘insan odaklı’ hizmet anlayışına sahip olduğunun altını çizen Çakan, inşa etmeyi arzuladıkları belediyecilik hizmetlerinin ilkelerini sıraladı. “Bizim için ‘önce insan’ anlayışı en ön planda olacak” diyen Çakan, alınan bütün kararlar ve bu kararların uygulama süreçlerinde şeffaflığa özen göstereceklerini belirterek; “Isparta’yı ilgilendiren her konuda katılımcılık bizim arayacağımız başlıca faktör olacak. Üretilen hizmetlerde öncelik planlaması ve ihtiyaca uygunluğun yanı sıra, bu hizmetlerin yürütülmesinde adilane ve tarafsız bir yaklaşım sergilemek, en önemli ilkelerimiz olacak” diye konuştu.

“ŞEHİRDE CAZİBE ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ”
Konutlaşma anlamında ciddi bir atılımın olduğunu aktaran Çakan; “Buna rağmen çağdaş şehircilik çizgilerinin dışına çıkılmış, ulaşılabilirlik standartların çok altında, sosyal donatı ve yaşam alanları bakımından yoksun bir yerleşim alanları ortaya çıkarıldı. Asfalt, kaldırım, karo ve bordür uygulamaları gibi faaliyetler günümüz belediyecilik anlayışının artık planlamanın bile dışında tuttuğu işlerdir ve bu dönem çoktan geride kalmıştır. Günümüz belediyeciliğinde yaklaşım; sahip olunan değer ve potansiyellerin ön plana çıkarılması, yeni cazibe alanlarının oluşturulması yerleşim bölgelerinin birer çekim merkezi haline getirilmesi yönündedir” dedi.

“KISA, ORTA VE UZUN VADELİ PROJELERİMİZ VAR”
Isparta’nın yeni bir kent kimliğine kavuşacağına dikkat çeken Çakan; “Bu hususta ayakları yere basan, şehrimize kısa, orta ve uzun vadede sosyal ve ekonomik canlılık kazandırabilecek kabiliyete sahip projelerimiz var” diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR