23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Aralık 2012 Cuma 08:30

Isparta’yı Üreten Kent Yapacağız

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, göç veren Isparta olgusunu tersine çevirecek projelere hazırlandıklarını söyledi. Günaydın, “Üretmeyen toplum ilerleyemez. Biz üreteceğiz ve ilerleyeceğiz” dedi. Günaydın’ın teşvik konusunda da ezber bozacak bir çıkış
Isparta’yı Üreten Kent Yapacağız

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta’nın çeşitli sebeplerle üretimden koparıldığını kaydederek, “Isparta göç veren bir şehir. Üretim yok, dolayısıyla istihdam da yok. Ama biz bu tabloyu tersine çevireceğiz” dedi.

Başkan Günaydın açıklamalarında “Üretimden koparıldık. Üretmeyen toplum ilerleyemez. Biz üreteceğiz ve ilerleyeceğiz. Isparta’yı faizle uğraşan değil, üreten bir kent haline getireceğiz. Böylelikle göç konusundaki kara tabloyu da tersine çevireceğiz” şeklinde konuştu.

Teşvik konusunda da ezber bozan bir çıkış yapan Başkan Günaydın, “Bizi bizden başka kurtaracak yok. Teşvik konusunda kaybettiysek, kaybettik. Biz yapacağız. Yapamayanları da utandıracağız. Isparta’da işsizlik sıkıntısı var. Bunu ben biliyorum 2 adam alınacak 100 kişi geliyor. Bunu ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR