21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Şubat 2014 Cuma 07:40

Isparta'yı Yönetmeye Talipler

Türkiye 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kilitlendi. Siyasi partiler birbiri ardında adaylarını açıkladı ve adaylar çoktan sahaya indi bile. Şimdi gözler 30 Mart’a ve seçim sonuçlarına çevrildi.
Ispartayı Yönetmeye Talipler

Türkiye 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kilitlendi. Siyasi partiler birbiri ardında adaylarını açıkladı ve adaylar çoktan sahaya indi bile. Şimdi gözler 30 Mart’a ve seçim sonuçlarına çevrildi.

Peki Isparta’yı yönetmeye talip olan isimler kimler?

Koray Başyiğit: Ülkücü camianın yakından tanıdığı Koray Başyiğit, MHP’den istifa ettikten sonra Hak ve Eşitlik Partisi’ne katıldı ve adı Hak ve Eşitlik Partisi’nin belediye başkan adayı olarak kamuoyu8na lanse edildi. Ancak, kısa bir süre sonra Başyiğit Hak ve Eşitlik Partisi’nden ayrılarak Büyük Birlik Partisi’ne katıldı ve BBP’nin Isparta Belediye Başkan Adayı oldu. BBP oy pusulansında 9. Sırada yer alıyor.

Nuri Uzaktaş: Uzun süre AK Parti’nin İl Başkanlığı görevini yürüttü. Uzun bir bekleyişin ardından Başbakan Recep Tayip Erdoğan Isparta için Nuri Uzaktaş’ın adaylığını açıkladı. Uzaktaş, 14 aday adayının arasından sıyrılarak Isparta’yı yönetmeye talip oldu. AK Parti oy pusulasında 10. Sırada yer alıyor.

Ömer Levent: Demokrat Parti’nin basın sözcüsü Ömer Levent partisini yerel seçimlerde temsil edecek. Isparta’yı yönetmeye talip olan Ömer Levent Demokrati’de uzun süre görev yaptı. Kıratın Isparta’da yeniden şahlanması için çalışacağım diyen Ömer Levent’in partisi oy pusulasında 13. Sırada yer alıyor.

M. Süleyman Çakan: Isparta’da adaylığı ilk açıklanan isim oldu. M. Süleyman Çakan Saadet Partisi’nin Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından hızlı bir şekilde çalışmalarına başladı. İlahiyatçı-İç Mimar kimliği ve karizmatik duruşu ile dikkat çeken Çakan, seçimlerde iddialı olduğunu ifade ediyor. Saadet Partisi oy pusulasında 17. Sırada yer alıyor.

Nuri Gönendi: Emekli eğitimci Nuri Gönendi, bir dönem İşçi Partisi Isparta İl Başkanlığı görevinde de bulundu. Partisi yerel seçimlerde 3 aday adayı arasından demokratik danışma meclisi yöntemi ile Gönendi’yi Belediye Başkan Adayı olarak belirledi. İşçi Partisi oy pusulasında 22. Sırada yer alıyor.

Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı: CHP’nin Belediye Başkan Adayı olan Çakmakçı, SDÜ’de rektörlük görevini yürüttü. Çakmakçı, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e yakınlığı ile tanınıyor. Bu nedenle de Demokrat Parti geleneğinin oylarına da talip. Çakmakçı’nın, akademik kimliği ile Isparta’da Eskişehir modeli oluşturabileceği parti yöneticileri tarafından da sıklıkla dile getiriliyor. CHP oy pusulasında 24. Sırada yer alıyor.

Yusuf Ziya Günaydın: Mevcut Belediye Başkanı. MHP Lideri Bahçeli bu dönemde de Yusuf Ziya Günaydın ile yola devam kararını Isparta Atatürk Stadyumunda binlerce Ispartalının önünde açıklamıştı. Bir dönem ara ile ikinci dönem belediye başkanlığını yürüten Günaydın üçüncü döneme talip. MHP oy pusulasında 26. Sırada yer alıyor.ajans32

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere 26 parti katılacak. 26 siyasi parti içerisinden Isparta’da adaylarını açıklayan ve kamuoyuna duyan 7 siyasi parti bulunuyor.

Siyasi partiler 18 Şubat tarihinde Belediye Başkan adayı, İl Genel Meclisi Üyesi adayları ve Belediye Meclisi Üyesi adaylarını YSK’ya bildirmek zorunda.

Okuyucuya Not: Yukarıda isimlerine yer verdiğimiz Belediye Başkan Adayları YSK tarafından açıklanan Siyasi Partilerin Oy Pusulasındaki sıralamaları dikkate alınarak yazılmıştır. Haber görselinde de aynı ilke dikkate alınmıştır.

ISPARTA SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 5 yorum yapıldı.
    YAZARLAR