20 Eylül 2017 Çarşamba

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

İşte Bunlar Türkiye’nin Acı Gerçekleri

26 Temmuz 2013 Cuma 13:32

Sevgili okurlarım önceki gün akşam Televizyon ve gazetelerde dikkatimi çeken bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum. “Milli atlet ekmek parası için canından oldu” başlığıyla verilen haber ülkemizin spor ve sporcuya bakış açısını gösteriyor aslında.

Öncelikle habere dikkat çekmek istiyorum:
“Milli atlet Murat Karabaş, çalıştığı izolasyon çukurunda meydana gelen göçüğün altında kalarak yaşamını yitirdi. Muğla’nın Bodrum ilçesinde özel bir okulda izolasyon çukurunda çalışma yapan milli atlet Murat Karabaş, meydana gelen göçükte toprak altında kalarak hayatını kaybetti.

Ortakent beldesinde bulunan özel bir kolejde 5 metrelik su izolasyon çukurunda çalışan Murat Karabaş meydana gelen göçüğün altında kaldı. Olayı fark eden diğer işçiler jandarma ekipleri ve AKUT’a haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ve AKUT ekiplerinin yanı sıra koleje 2 itfaiye aracı ve 2 ambulansta sevk edildi. Göçüğün meydana geldiği çukurda çalışma başlatan AKUT ekipleri 5 metrelik çukura halatlarla inerek yaklaşık 3 saat sonra Karabaş’ın cansız bedenine ulaştı. Bir ay önce nişanlandığı belirtilen milli atletin KPSS’ye girdiği ve atanıncaya kadar inşaatta çalıştığı belirtildi.”

Ülkemiz adına başarılar yakalayan bir sporcunun KPSS maratonunda girdiği inşaat işçiliği ölümle sonuçlandı. Ve buna benzer bir çok sporcu, antrenör ve eğitmenin hayat şartlarından dolayı başına gelmeyenler kalmadı. Hâlbuki Murat Karabaş kardeşimize gereken destek verilseydi bugün bu sonuçlar ortaya çıkmazdı.

Ülkemizde o kadar beden eğitimi, antrenörlük bölümlerini bitiren gençler var ki hepsi bir uğraş içinde. Isparta’mızda da durum çok farklı değil. Kulüplerin geliri yok, yöneticiler bilinçsiz. Antrenör ve sporcuya verilen değeri soracak olursanız her şey ortada.

Sonuç olarak İşte bunlar Türkiye’nin acı gerçekleri.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR