26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ağustos 2015 Pazartesi 12:50

İşte Yeni Dereboğazı

Kazak 1 Kazak 2 İptal... 4 Kilometre Gökbel Tüneli...
İşte Yeni Dereboğazı

Yıllardır Isparta’nın kanayan yarası olan ve her yağmurda kazalara neden olan Dereboğazında mutlu son için geriye sayım başladı.

Edinilen bilgilere göre, Ağlasun Kavşağından yaklaşık 5 Kilometre sonra bölgede bulunan Gökbel Mezrasındaki Dağlara tam 4 kilometre uzunluğunda gidiş ve dönüş için yeni tüneller açılacak. Açılan bu tüneler ile kazak1 ve kazak2 tünelleri devredışı kalacak, yolun sorunlu olan ve zaman zaman çökmelerin yaşandığı bölümleride böylelikle artık kullanılmayacak.

Yolun bu şekilde revize edilmesiyle bugün 120 Km, tek şerit ve çok kıvrımlı olan Isparta Antalya arası yol 101 Km, Duble ve Olabildiğine porno izle düz bir yol olacak böylelikle hem zamandan hem yakıttan kazanılacak en önemlisi de insan hayatı tehlikeye düşmeyecek.HEDEF 2017
Karayolları Genel Müdürlüğü Web sayfasında Acil Eylem Planları bölümünde yer alan bilgiye göre Isparta Antalya Dereboğazı yolu 1. ve 2. etap - BY (Bölünmüş Yol) olarak gerçekleşecek.

Buna göre, çalışmaları halen devam eden 1. etap Bölünmüş Yol, 45 Kilometre olacak ve 2015 yılında başlayıp 2017 yılında teslim edilecek.

2. etap Bölünmüş yol ise, 4 Km uzunluğundaki tüneller hariç 35 kilometre uzunluğunda olacak ve 2. etapta 2017 yılının sonunda faaliyete geçmiş olacak.

Bu iki projeyle toplam 84 kilometrelik çalışma yapılarak 2 etaplı yol yeni redtube güzergahıyla 4 Kilometrelik Gökbel tüneliyle Isparta Antalya arasını daha huzurlu bir yol olarak birbirine bağlayacak, yolun geriye kalan kısmı ise Antalya tarafından bilindiği gibi yapılmaya devam ediliyor.

ISPARTA KONYA VE ISPARTA BURDUR YOLU’DA PROGRAMDA
Karayolları Genel Müdürlüğü web sitesinde Isparta Konya ve Isparta Burdur Kardeşlik yolu’da yapılacak.

Isparta Burdur Kardeşlik yolu 2016 yılında tamamlanacak, toplam 21 kilometre uzunlukta Bölünmüş yol olacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR