23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Nisan 2012 Cuma 17:20

ISTEM'de Toplu Sözleşme

Isparta Belediyesi şirketlerinden ISTEM’in işçileri artık sendikalı oldu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile Belediye-İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt arasında sözleşme imzalandı.
ISTEMde Toplu Sözleşme

Isparta Belediyesi şirketlerinden ISTEM’in işçileri artık sendikalı oldu. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile Belediye-İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt arasında sözleşme imzalandı.

Isparta Belediyesi şirketlerinden ISTEM’de çalışan işçiler artık sendikalı oldu. 1 Nisan 2012 ile 30 Eylül 2013 tarihleri arasında geçerli olacak olan toplu sözleşme Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile Belediye-İş Sendikası Isparta Şube Başkanı Cemal Kurt arasında imzalandı.

Başkan Günaydın’ın makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Sendika Başkanı Cemal Kurt, 171 işçiyi kapsayan toplu sözleşme kapsamında birinci yıl için 100 TL, ikinci bölüm için 75 TL zam yapılacağını söyledi. Kurt ayrıca işçilerin sosyal haklarında da yüzde 100’lük bir kazanım elde ettiklerini söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, belediyenin ve belediye şirketlerinin çalışkan işçilere sahip olduğunu belirterek, “İşçilerimizin hakkını alnının teri kurumadan veriyoruz. İmkanlarımız dahilinde çalışanlarımıza en iyisini verme düşüncemiz var. Sendikamızla çok iyi bir anlaşma içerisine girdik” dedi.

Günaydın, “Eğitime son derece önem veriyoruz. Bu kapsamda, işçilerimizden ilkokul öğrencisi olanlara 155, lise öğrencisi olanlara 175, üniversitede çocuğu olanlara da 285 TL eğitim yardımı yapacağız. İşçilerimiz çocuklarını okutsun ki o aileye aydın bir insan girsin. İşçilerimizde bunun karşılığını bize veriyor, çok çalışıyorlar. Toplu sözleşmede verebileceğimizin en yükseğini vermeye çalıştık. Sözleşmemiz işçilerimize, fabrikamıza ve tüm Isparta halkına hayırlı olsun” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR