25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Temmuz 2012 Salı 12:23

İstersek Çünür Tepesi’ni İslamköy Ovası’na Taşırız

Isparta Belediyesi’nin asfaltlama çalışmalarında kullanılmak üzere araç filosuna 4 yeni araç daha kazandırıldı.
İstersek Çünür Tepesi’ni İslamköy Ovası’na Taşırız

1 milyon TL’ye mal olan araçların tanıtımı yapan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, sahip oldukları araçlar sayesinde “Çünür Tepesi’ni istersek bey günde İslamköy Ovası’na taşırız” dedi

Isparta Belediyesi 65 adet yeni araç filosuna dört adet daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın o araçları Belediye hizmet binası nünde tanıttı. Günaydın, 1 milyon TL’ye mal olan bir adet ham yol silindiri, bir adet vabul asfalt silindiri, iki adet mini ekskavatör, bir adet grayderi filoya kattıklarını söyledi.

Altyapı çalışmaları ve dayanıklı asfalt yapımı çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü belirten Başkan Günaydın, “Az zamanda çok büyük işler yapmak için araçlara ihtiyacımız var. Hedefimiz bu yıl 80 km. dayanıklı asfalt yapmak. Avrupa kentlerinde dökülen asfaltın çok daha kalitelisini döküyoruz. Bunu da hızlı, eksiksiz ve titiz yapıyoruz. Asfalt çalışmaları için dört adet araç aldık. Bunlardan biri vabul asfalt silindiri. Bu araç bölgede yok. Asfalt üzerinde iz bırakmıyor. Hatasız bir asfalta imkan tanıyor. Diğeri ise ham yol asfalt silindiri. O çalıştığı zaman zannedersiniz ki deprem oluyor. Bu araç sayesinde asfaltın kalitesi bir derece daha yükselmiş oluyor. 2 adet mini ekskavatör aldık. Bu da dar noktalarda manevra yaparak yolu istediğiniz derinlikte kazmaya yarıyor. Ayrıca 1975 model bir grayderimiz vardı. Ancak şimdi miadını doldurdu. Bunun yerine yeni bir grayder aldık. Kar kürüme çalışmalarında da kullanılacak. 7-8 yıl önce 60 cm kar yağmıştı. O zaman çevreden araç yardımı istemiştik ama gelmemişti. Şimdi biz onlara araç yardımı yapabilecek durumdayız. Demek ki içimde ukdesi kalmış. O zaman kazma küreklerlere yolu açmak için koşmuştuk” dedi.

25 yeni aracın siparişinin verildiğini belirten Başkan Günaydın, “7 tane daha önce dav kamyon almıştık. Şimdi 11 adet daha geliyor. Çünkü gece gündüz asfalt için çalışıyoruz ve bu kamyonlar yetmiyor. Ayrıca dar sokaklara girmekte zorlandığımız için mini itfaiye aracı alıyoruz. 1 adet hidrolik delici, 4 adet damperli kamyonet, 1 adet sulama tankeri, bir adet sulama arazözü, 4 adet kombi kamyonet, 2 adet çift kanin kamyonet gelecek olan araçlarımız. Böylece tama kapasiteyle çalışan ir araç filosuna sahip oluyoruz ” dedi.

Isparta Belediyesi’nin sahip olduğu bu araçlarla Çünür Tepesi’ni isterse beş günde İslamköy Ovası’na taşıyabilecek konuma geldiğini ileten Günaydın, “Şu ana kadar aldığmız araçların hepsi kendisini amorti etti. Şimdiye kadar 19 milyon TL’lik araç yatırımı yaptık. Aldığımız araçlar sayesinde 600 bin TL tasarruf sağladık. Bir taraftan 2 milyon 130 bin TL’ye Büyük Pazar Projesi’ne başlanıyor. 5 ayda bitecek. Gökkubbe Projesi’nin de ihale süreci başlıyor ve hepsinin parası hazır” dedi.

Başkan Günaydın, araçlarının tanıtımını yaptıktan sonra bölgede tek olan vabul asfalt silindirinin direksiyonuna geçti. Aracı ileri geri manevra yaptıran Günaydın, ilk kez böyle bir araç kullandığını söyledi

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR