26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Ocak 2011 Perşembe 17:18

ISTUDAK Üyeleri Akagündüz ile Biraraya Geldi

Isparta Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin Kurucu Müdürü emekli Psikolog Hasan Hüseyin Akagündüz, geçen akşam ISTUDAK üyeleri ile bir araya geldi.
ISTUDAK Üyeleri Akagündüz ile Biraraya Geldi

Isparta Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin Kurucu Müdürü emekli Psikolog Hasan Hüseyin Akagündüz, geçen akşam ISTUDAK üyeleri ile bir araya geldi.

Her hafta çarşamba günü akşamları dernek binasında düzenlenen bilgilendirme toplantılarının bu haftaki konuğu Akagündüz olurken, bilgilendirme konusu ise Aidiyet (ait olma) Duygusu Geliştirme oldu.

Gökçay Amfi Tiyatro’daki yerinde her hafta etkinlikler düzenleyen Isparta Turizm Tanıtma ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nde (ISTUDAK) katılımcıları bilgilendiren Psikolog Hasan Hüseyin Akagündüz, insanların kendini yalnız hissettikleri zamanlarının yaşantılardaki olumsuzlukları artırdığına dikkat çekti. Akagündüz: yaşam kalitesini artırmanın yolunun paylaşımdan geçtiğini dile getirerek, herkesin bir gruba ait olma adına girişimlerde bulunması gerektiğini, grupların da normlarını oluştururken kişileri çok zorlayacak disipliner yaklaşımlar sergilememesi gerektiğini aktardı.

Kişiler arası iletişim ve etkileşimin kalitesini karşılıklı anlayış ve işbirliği ilkelerinin artmasında aramak gerektiğini anlatan Akagündüz; “Günümüz insanı sanal ortamların yoğunlaşması ile yalnızlığa daha çok itiliyor, sosyal atomları zarar görüyor, mutsuzların sayısında belirgin artışlar gözleniyor. Bu sebeple bile olsa sivil toplum örgütlerinin grup üye sayısını artırmaya yönelik tutumlar sergilemesi, içe kapanma eğilimi göstermeye meyilli insanlarımızı bile cesaretlendirecektir. Katıldığı grubun organizasyonlarına iştirakle çevresi genişleyecek, alacağı rollerle de güven sorununu kolayca aşabilecektir” dedi.

ISTUDAK’ın bu tür bir organizasyonunda yer almaktan kendisinin de çok mutlu olduğunu söyleyen Akagündüz; aslında emekliliği sonrasında bu tür çalışmalara daha fazla ağırlık verebildiğini, ihtiyaç duyulduğu her durum ve konuda desteğe hazır olduğunu belirterek, “Yalnızlık Allah’a mahsus, herkesin birbirine karşı sorumlulukları olmalı, paylaştıkça rahatladığınızı, daha çok işe yararlılık olgusu geliştirdiğinizi göreceksiniz” diyerek konuşmasını tamamladı.

100 dolayındaki katılımcının sunum sonrası bireysel sorularının da cevaplandırıldığı oturum saat 22.30’da sona erdi.

ISTUDAK Başkanı Ali Telli ise, verdiği bilgilerden dolayı Psikolog Hasan Hüseyin Akagündüz’e teşekkür ederken, Çarşamba etkinliklerinin halkın bilinçlendirilmesi, bilgi sahibi olması adına en iyi şekilde sürdürüleceğini aktardı. Telli ayrıca, her hafta Pazar günleri de doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini, isteyen tüm Ispartalıların ön koşulsuz yürüyüşlere katılabileceklerini dile getirdi. Telli, etkinliklerden haberdar olmak isteyen vatandaşların www.istudak.org web adresine ulaşabileceklerini, bu siteye de üye olmaları halinde her türlü etkinlik bildirimlerinin üyelere mail yoluyla iletileceğini ifade etti. Telli ayrıca facebook’ta da ISTUDAK-ISPARTA TURİZM TANITMA ve DOĞA SPORLARI olarak bilgilendirmelerin yapıldığını sözlerine ekledi.   

ISTUDAK bu Pazar günü de Antalya’nın köklü doğa sporları kulübü olan TODOKS ile birlikte Hisar Çandır-Ekizce Yaylası yürüyüşü gerçekleştirecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR