26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Ekim 2014 Çarşamba 12:00

İşvereni Biz Değiliz

Süleyman Demirel Üniversitesinden işvereni biz değiliz açıklaması.
İşvereni Biz Değiliz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan olduğu dönemde eşi Emine Erdoğan ile Isparta'daki miting sırasında görüşüp iş isteyen down sendromlu Mustafa Özbayrakçı, SDÜ'de işe başlamıştı. Erdoğan'ın emaneti Özbayrakçı’nın işten çıkarıldığı haberleri geçen gün kamuoyuna yansımıştı.

Basında yer alan bu haberlerin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi Kurumsal İletişim Merkezi tarafından konuyla ilgili yapılar bir açıklama kamuoyuna duyuruldu.

İşte Süleyman Demirel Üniversitesi’nin down sendromlu Mustafa Özbayrakçı ile ilgili açıklaması;

1) Haberlerde işten atıldığı şeklinde adı geçen vatandaşımız Mustafa ÖZBAYRAKÇI’nın işvereni Süleyman Demirel Üniversitesi değil, üniversitemize ilgili mevzuat ve iş akdi hükmünce hizmet veren taşeron firmadır.

2) Taşeron firmadan alınan bilgiye göre Mustafa ÖZBAYRAKÇI’nın işten çıkarılması, iş yeri hekimin hazırladığı ve iş güvenliği uzmanının da onayladığı tıbbi rapora dayanmaktadır. Söz konusu raporda, adı geçen kişinin çalışamayacağı ve çalışması halinde kendisine ve çalışma arkadaşlarına zarar vereceği ve işten el çektirilmesi gerektiği açıkça ortaya konulmuş ve buna dayanarak işten çıkarılma yoluna gidilmiştir.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 8 yorum yapıldı.
    YAZARLAR