26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Haziran 2011 Cumartesi 12:14

İtalyanlar 'Güneş Park' İçin Arazi Talep Etti

Geçtiğimiz yıl Antalya, Burdur ve Isparta'da incelemelerde bulunan ve yatırım kararı alan İtalya ENGYNET firması, kuracağı güneş park için arazi talebinde bulundu.
İtalyanlar Güneş Park  İçin Arazi Talep Etti

 

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) uzmanları ile Antalya'da bir araya gelen firma temsilcisi Antonella Marchini, bölgede yenilenebilir enerji yatırımı yapmak istediklerini söyledi. Değişik ülkelerde büyük enerji yatırımlarını finanse ettiklerini belirten Marchini, Batı Akdeniz bölgesinde kurmayı planladıkları 'güneş park' için BAKA'dan destek istedi. Marchini, "Yenilenebilir enerji kaynakları önümüzdeki yıllarda çok önem arz edecek. Güneş enerjisinden elektrik üreterek kaynakları daha etkin kullanabiliriz. Akdeniz bölgesi, güneş enerjisi açısından büyük potansiyel taşıyor. Bu nedenle bölgede 'güneş park' kurmak istiyoruz. " dedi.

BAKA olarak bu konuda teknik çalışmaların sürdüğünü ve sonuçlandırmayı hedeflediklerini belirten uzmanlar ise Batı Akdeniz'de güneş enerjisi potansiyelini içeren kalkınma ajansının hazırladığı 'Güneş Enerjisi Sektör Raporunu' firma yetkilisine verdi. BAKA'nın Antalya ve Burdur Yatırım Destek Ofisleri'nde görevli uzmanlar, bölgede güneş enerjisi yatırımına uygun özel ya da kamu arazilerini belirleyerek firmaya sunacaklarını kaydetti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR