22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Eylül 2012 Pazartesi 15:13

İtfaiyecilerde tatlı telaş

400 yıllık bir tarihe mal olan ve ilk adı tulumbacılar olarak bilinen İtfaiyeciler kendi haftalarını kutlamak için tüm çalışmalarını tamamladı.
İtfaiyecilerde tatlı telaş

Türkiye genelinde İtfaiyeciler haftası olarak bilinen ve Eylül ayının 4. Haftasına ismini veren İtfaiyeciler haftası ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

1715 yılında yapılan ilk tulumba ile yangına müdahale bir meslek haline gelmiş ve İtfaiyecilik 26 Eylül 1923’te belediyelere bağlanması ile bir kuruluş haline dönüştürülmüştür.

Bu tarihi İtfaiyecilik haftası olarak kabul eden ülkemizde itfaiyecilik her yıl mutad olarak kutlanmaktadır. İlimizde de İtfaiye Müdürlüğü bu haftayı dolu dolu geçirmek için gerekli çalışmalarını tamamladı. Bugün 25 Eylül 2012 Salı günü saat 10.00’da Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret ile başlatacak. Daha sonra son teknoloji ile donatılmış modern araçlarını halka tanıtmak için geçiş korteji düzenleyecek. Ayrıca müdürlük, yıllarca itfaiye eri olarak görev yapmış ahrete intikal etmiş personeli için mevlit okutacak.

Müdürlük ayrıca hafta içerisinde vatandaşların gezip görebilmeleri için müdürlük binasında sergi açılışı yapacak. Hafta boyunca ilköğretim öğrencilerini de kabul edecek müdürlük öğrencilere İtfaiye Müdürlüğünün çalışma alanları ve olası yangın ve afetlerden korunma yöntemleri konusunda öğrencileri bilinçlendirecek.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR