22 Ekim 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Ekim 2010 Cuma 12:05

ITKM 3. kez masaya yatırıldı

Balaman döneminde düzenlenen 2 ayrı zeyilnameye (proje tadilatı) konu olan Ticaret ve Kültür Merkezi, şimdi 3. kez masaya yatırıldı.
ITKM  3. kez masaya yatırıldı

Eski Başkan Hasan Balaman döneminde kat karşılığı usulüyle ihale edilen ancak Isparta Belediyesi ile yüklenici arasındaki paylaşımın kamu aleyhine sonuçlandığına yönelik itiraz ve şikayetler nedeniyle gündemden düşmeyen Ticaret ve Kültür Merkezi'nde yeni bir proje tadilatı daha yapılıyor.

Daha önce, bir takım hukuki sorunlar nedeniyle zeyilname düzenlemeye yanaşmayan, hatta "Bu nedenle hapis yatmaya niyetim yok" diye konuşan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, projedeki tıkanıklığın giderilmesi konusunda Balaman'ın izlediği yolu tercih etti.

Belediye bünyesinde oluşturulan komisyonun uygun görüşüyle zeyilname düzenlenmesine karar verildi. Komisyon çalışmasını tamamlayıp, raporunu önceki gün yapılan Belediye Encümeni'ne sundu.

TKM'de yüklenicinin önünü açarak inşaatın tamamlanmasını sağlayacak zeyilnameyle ilgili kamuoyunun en çok merak ettiği konu, eski Başkan Balaman döneminde oluştuğu kamu zararının nasıl bertaraf edileceği.

Hukuken riskli böyle bir konuda 3. zeyilname imzalama iradesini ortaya koyan Belediye yönetiminin, yeni paylaşım planı konusundaki kararı merakla bekleniyor. Komisyonun Encümene sunduğu rapora göre, 3. zeyilnamenin düzenlenmesi karşısında Belediye'nin zararını giderme adına 25 ilave dükkan ilave alınacağı belirtiliyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR