20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Eylül 2017 Çarşamba 18:28

ITSO ve ITB Hangi Tarihlerde Sandık Başına Gidecek?

Ekim Ayı Seçim Ayı
ITSO ve ITB Hangi Tarihlerde Sandık Başına Gidecek?

Mayıs ayında yapılması gerekirken referandumdan ötürü ileri bir tarihe ertelenen oda ve borsa seçimleri 3 ay içerisinde yapılmak zorunda. ITSO ve ITB seçimler için tarih belirledi. ITSO 7 Ekim’de, ITB ise 14 Ekim’de sandık başına gidecek.

Dört yılda bir yapılan oda ve borsa seçimlerinin bu yıl mayıs ayında yapılması gerekiyordu ama Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın seçim takvimini açıklamaması nedeniyle hala yapılamadı. 365 sanayi ve ticaret odasındaki seçimler son Kanun Hükmünde Kararname ile (KHK) ile Ekim ve Kasım aylarında yapılacak.

Tüm odalardaki seçimlerin neticelenmesinin ardından da Mayıs 2018'de TOBB Başkanı seçilecek, önümüzdeki yıl ihracatçı birliklerinde de seçim yarışı olacak. ITSO'nun Başkanlığını Şükrü Başdeğirmen, ITB'nin Başkanlığını Ahmet Adar, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını Nuri Dirik yürütüyor.

17 grupta 5 bin 100 üyesi bulunan Isparta Ticaret ve Sanayi Odası 7 Ekim tarihinde sandık başına gidecek. Yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’ye göre Oda ve borsa seçimlerine yeni, düzenlemeler de getirildi. Buna göre odada üyeliği 2 yılın altında olan şirketler seçme ve seçilme hakkından yararlanamayacak. Daha önce 2 yıl kuralı sadece seçilme hakkı için geçerliydi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR