25 Eylül 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

IYAŞ Faktörü...

29 Ağustos 2013 Perşembe 14:11

IYAŞ Yönetimi, Isparta’ya AVM kazandırmanın yanında her alanda gerekeni yapıyor. Isparta’ya bir yaşam merkezi kazandıran IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol ve ekibini kutlamak lazım.

IYAŞ Yönetimi, hizmetlerinin yanı sıra, spordan, sanata, eğitime her alanda destek veriyor. Bahattin Bey’in bir sözü var, “Her başarıda mutlaka IYAŞ’ın imzası vardır.” İmkanlar dahilinde IYAŞ Yönetimi ellerinden geleni yapıyor. Isparta sporuna yıllar öncesinden günümüze kadar büyük destekleri oldu.

Takım sporlarının yanı sıra ferdi sporcuları da kucaklayan IYAŞ yönetiminin bu düşüncesi diğer kurumlara da örnek olmalıdır. IYAŞ Yönetimi’ndeki bu birlik ve beraberlik takdire şayan. Isparta’mızda İşadamı Bahattin Şenol gibi duyarlı insanların çoğalması gerekiyor.
Bu arada birlik ve beraberlik konusunda bir konuya dikkat çekmek istiyorum:

Isparta ilk olarak tek yürek olmalıdır. Önceki gün geçmişte Ispartaspor yöneticiliği yapan, pembe-yeşilli takıma gönül veren ve müdürlüğü döneminde futbolculara tam destek veren Isparta Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun eski Müdürü spor sevdalısı Çetin Büyükvanlı ile karşılaştık. Çetin Hoca ile yaklaşık yarım saat sohbet ettim. Geçmişle, bugünü kıyasladık. Büyükvanlı, son yıllarda spordaki çöküşü değerlendirdi.

“ISPARTA’YA BİR BABAYİĞİT ARANIYOR”
Büyükvanlı, Isparta şehrinin harekete geçmesi için tek yürek olması gerektiğini belirterek, “Spor, birlik ve beraberlik için iyi bir araç. Bu nedenle Isparta’yı harekete geçirecek bir babayiğit aranıyor” dedi.

“ISPARTA’NIN BUNA İHTİYACI VAR”
Kent büyüklerinin de spora bakış açısının da önemli olduğunu ancak gelir
kaynaklarının da çok daha değerli olduğunu kaydeden Büyükvanlı,. İstanbul, Ankara ve İzmir’de Ispartalı çok güçlü işadamların olduğundan bahsetti. Emekli MYO Müdürü Büyükvanlı, “İşadamlarının da desteği alınmalı. Dernek kurularak Isparta’nın sorunları aşılmalıdır. Hükümet Meydanı’nın yanında bulunan Atatürk Parkı ve Burger King, kurulacak olan bu derneğe verilmeli. Çünkü burası şehrin merkezi. Isparta’nın buna ihtiyacı var” dedi.

Evet, spor ortak bir payda. Doktoru da, işçisi de, memuru da amiri de spor sayesinde tribünlerde buluşuyor. O nedenle Isparta şehrini harekete geçirecek spordur.

Isparta, düzenli gelir kaynakları yaratacak, düzgün bir yönetim kurulunu oluşturacak, spor ve sporcuyu destekleyen bir Belediye Başkanını arıyor.
Alın size bir örnek:

Nevşehir Belediye Meclisi, şehrin Türkiye Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcisi olan Nevşehirspor Gençlik Kulübü’ne yardım yapılmasını kararlaştırdı. Nevşehir Belediye Meclisi’nin Nevşehirspor GK'ye 200 bin lira yardım yapılmasına ilişkin kararı, kulüp ikinci başkanı Sedat Cantekin’e, Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından takdim edildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 21 yorum yapıldı.
    YAZARLAR