27 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Aralık 2014 Salı 15:52

Kabullenilecek Bir Durum Değil

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Cuma günü Afyon’da yapılan açılışa DSİ personelinin götürülmesine tepki gösterdi.
Kabullenilecek Bir Durum Değil

AKP Hükümeti Afyon’a hizmet bize ise Alkış yaptıracaksa bu ilimizin kabul edeceği bir durum değildir diyen Yalçın, “Bu temel atma töreni göstermiştir ki AKP iktidarının aklında gönlünde Isparta yoktur. 30 Mart 014 seçimleri öncesinde ilimize gelerek birçok projeden bahseden Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu bu yatırımlarla ilgili hiçbir adım atmazken bu da yetmiyormuş gibi Afyon’a yapılan tören için ilimizden alkış yaptırmak üzere DSİ personeli götürülmüştür.

Bu Isparta ya olan bir saygısızlıktır, buna sebep olanlarda maalesef büyük bir sorumsuzluk içerisindelerdir. Gölcük Tabiat Parkı , Göletler, vb. bir çok proje seçimden sonra unutulmuş ve rafa kaldırılmıştır, seçim zamanı tv programlarına çıkıp toplantılar düzenleyip bu projeleri yapacağını söyleyen Sayın Bakan memleketine bakmaya devam ederken , Isparta’yı yok saymaya devam etmektedir. Oysaki Isparta’yı çok sevdiğini söylemiş ve hizmet edeceğini belirtmiş ama bugünkü olanlar bu söylediklerinde samimi olmadığını göstermektedir.

Afyon ilimize yapılan yatırımlar bizi memnun etmektedir ama Isparta ilimiz de hizmet beklemektedir. Hak ettiği hizmeti de alamamaktadır, bizim kaygımız budur. AKP Hükümeti Afyon’a hizmet bize ise Alkış yaptıracaksa bu ilimizin kabul edeceği bir durum değildir; DSİ personelinin temel atma törenine götürülmesi olayı kanunlara uygun olabilir ama bilinmelidir ki samimi vicdanları sızlatmış ve bir kez daha bizleri derinden yaralamıştır. Sorumluluk makamında bulunanlar böyle sorumsuzluk yapmamalıdır bunun böyle bilinmesini isteriz.

Bu konuda da ilgililerden en kısa zamanda bir açıklama bekliyorum” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR