27 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Mart 2015 Cumartesi 09:51

Kadınlar Başımızın Tacıdır

Kadınlar Başımızın Tacıdır
Kadınlar Başımızın Tacıdır

ITSO Başkanı Başdeğirmen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında kadınların toplumundaki önemine değinerek, kadına yönelik her türlü şiddeti kınadığını vurguladı.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında kadınların önemine değinen Başdeğirmen, son günlerde yaşanan kadın cinayetleri ve kadına yönelik şiddet ile her türlü çirkin saldırıları da kınadığını vurguladı. Başdeğirmen, “Kadının toplum içerisindeki yeri ve önemi azımsanmayacak kadar büyüktür. Kaldı ki toplumları, nesilleri meydana getiren, büyük dünya liderlerini, büyüten, eğiten, topluma kazandıran, sağlıklı, huzurlu ve bilgili bir neslin yetişmesinde en önemli kişidir. Kadınlarımıza bırakın şiddet uygulamayı onları başımızın tacı yapmak bizlerin en temel görevidir.“dedi.

İŞ DÜNYASINDA KADINLAR MUTLAKA OLMALI
İş dünyasında başarılı ve ekonomide güçlü olmak için kadınlara daha çok fırsat verilmesi gerektiğine dikkat çeken Başdeğirmen şöyle devam etti:
“Son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle de kadınlarımızın haklarının korunması sağlanmaya başlanmıştır. Bizlerde bireyler olarak, kadınlarımızı eğitim, iş, siyaset ve sosyal yaşantılarında destekleyerek, katkıda bulunmalıyız. Bu gün ülkemizde kadınlarımızın, gerek iş hayatında gerekse de siyasette yeterli olmasa da oldukça mesafe kat ettiğini görüyoruz. Kadın, herşeyden önce annedir, şefkatin, güzelliğin, sevginin, cesaretin, mücadelenin, emeğin, saygının, cefakârlığın adıdır. İnanıyorum ki, artık, kadınların başarılarını daha sık göreceğiz.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nın ekibini oluştururken meslek komitelerimizde kadınlarımıza başkanlıklar dahil önemli görevler verdik. Girişimcilik kurslarımızda kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaptık, kadınlarımızın iş hayatında daha fazla yer almasını istiyoruz ve bu konuda elimizden geleni yapıyor.

Her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yer aldığı bir dünya temennisiyle doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden bizi biz yapan değerli kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetli kınıyorum.

KADINLAR ALLAH’IN EMANETİDİR
Bu vesile ile Peygamber Efendimizin,”Kadınların haklarına riayet ediniz. Onlara şefkat ve sevgi ile muâmele ediniz. Onlar hakkında Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları, Allah emâneti olarak aldınız ; Onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek helâl edindiniz.” sözünde de belirttiği gibi doğumdan ölüme kadar hayatımızın her anında varlıklarını hissettiğimiz, değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, başarılar diliyorum.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR