16 Ağustos 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Ağustos 2018 Pazar 13:31

Kadriye, İslamköy, Demirel ve Bir Başarı Hikayesi

Kadriye, İslamköy, Demirel ve Bir Başarı Hikayesi
Kadriye, İslamköy, Demirel ve Bir Başarı Hikayesi

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları kutladı. Ancak şampiyonadan bronz madalya ile dönen Kadriye Aksoy’un Cesur için özel bir önemi ve anlamı var. Milletvekili Cesur, Kadriye’nin hikayesini anlattı.  

Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası'nda milli sporcular Aynur Erge ile Ayşegül Özbeğe gümüş, Eda Tekin ve Kadriye Aksoy ise bronz madalya kazandı.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, şampiyonadan dereceyle dönen ve şampiyonaya katılan tüm sporcuları kutladı. Ancak, Milletvekili Cesur için o şampiyonadan bronz madalya ile dönen Kadriye Aksoy’un özel bir önemi vardı. Kadriye’nin başarı hikayesini anlatan  Milletvekili Cesur, “İtalya'nın başkenti Roma'da gerçekleşen şampiyonada madalya alan sporcularımızı ve aslında katılan tüm sporcularımızı kutluyorum. Yalnız bu müsabakalarda bronz madalya kazanan Kadriye Aksoy’un başarısı benim için ayrı bir gurur vesilesi oldu. Çünkü Kadriye, İslamköy YBO(Yatılı Bölge Okulu)’da okurken 2013’de  güreşe başladı. Şanslı idi; güreşi sevdiren İslamköy’deki spor hocası Esra Ak çok başarılı ve hevesli güreş antrenörü idi. Okul müdürü Sayın Mustan Güngör de destekleyince, YBO yönetimi ile Sayın CB Demirel’i Güniz Sokak’ta ziyaret edip destek istediler ve tam destek de aldılar Sayın Cumhurbaşkanı’mızdan..Kız çocuğu idi, sporcu olacaktı. İslamköy’den geliyordu; bu kadar önemli şey Kadriye’de birleşince elbette destek olduk, Güniz Sokağa gelen herkese olduğumuz gibi.. Hele de kız öğrenci ise okusun-kendi geleceğini ve yaşamını ellerine alsın diye kılı kırk yarardık Sayın CB’mız Süleyman Demirel’in talimatları ile..

Bu bir başarı hikayesi..

Şarkikaraağaç’lı Kadriye’nin İslamköy’de başlayan serüveninin başarı öyküsü..

Sayın Cumhurbaşkanı’mız Süleyman Demirel’in elini tutan Kadriye’nin o minik ama dünyaları sırtlayan güçlü ellerini artık biz aldık avucumuza…

Isparta Milletvekili olarak desteğim de gönlümde sizden yana Sevgili Kadriye ve Sevgili Esra Öğretmen!..

Beni siyasete sokan sebep işte bu çünkü: Her köyden bir Kadriye çıkmalı, her köyden bir Aylin bir Esra çıkmalı ve biz de ellerini tutmalıyız güzel memleketimize mutlu, barış ve huzur dolu yarınları hazırlamak için…  Tıpkı bunun için yola çıkan ve kurduğu partiye “kadınlar hareketi” diyen Cesur Lider’imiz Ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener gibi!

Tıpkı bir ömrü buna adayan ve İslamköy’den Çankaya’ya uzanan uzun ince yoldaki öyküsü ile efsane olan Isparta’mızın gururu, Büyük Devlet Adamı, Cumhurbaşkanı’mız Süleyman Demirel gibi!.

Teşekkürler Kadriye! Teşekkürler Esra Ak öğretmen! Teşekkürler Güreş Federasyonu! Sonsuz teşekkürler ise Sayın Cumhurbaşkanı’mız Süleyman Demirel’e! 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR