24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Mayıs 2013 Salı 11:55

Kamu Borçlarını Ödemek İçin Satılacak

Davraz Mahallesinde bulunan Isparta Belediyesi mülkiyetindeki Halk Ekmek Fabrikasının bulunduğu alanla ilgili önemli bir karar alındı.
Kamu Borçlarını Ödemek İçin Satılacak

Belediye Meclisinden de geçen karar gereği söz konusu alan belediyenin kamu borçlarına ya karşılık verilecek ya da satılacak.

Isparta Belediyesi mülkiyetinde bulunan Halk Ekmek Fabrikasıyla ilgili belediye yönetimi önemli bir karara imza attı. Isparta kamuoyunda uzun süre tartışmalara neden Davraz Mahallesindeki Halk Ekmek Fabrikasının bulunduğu alan belediyenin kamu borçlarına karşılık ya verilecek ya da satılacak.

Bu karar Belediye Meclisinin Mayıs ayı son toplantısında da kabul edildi. Karar gereği halk ekmek fabrikasının bulunduğu alanın satışı veya trampa yapılması için encümene yetki verildi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da, halk ekmek fabrikasıyla ilgili alınan karara gerekçe olarak binanın ve içerisindeki malzemelerin kullanılamaz hale gelmesini gösterdi.

Başkan Günaydın’ın bu açıklamalarından sonra belediye ekipleri de harekete geçti. Söz konusu alandaki binanın yıkımı için belediye ekipleri bugün itibariyle çalışmalarına başladı. Halk Ekmek Fabrikası yıkılacak ardından arsası kamu borçlarına karşılık ya satılacak ya da devir edilecek.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR