25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Temmuz 2011 Pazartesi 16:09

Kara Havacılık Okulu İnşaatı Bu Hafta Başlıyor

Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı yetkilileri, Süleyman Demirel Havalimanı'na konuşlanacak Kara Havacılık Okulu iskan tesisleri inşaatıyla ilgili yüklenici firmaya yer teslimini yaptı.
Kara Havacılık Okulu İnşaatı Bu Hafta Başlıyor

Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı yetkilileri, Süleyman Demirel Havalimanı'na konuşlanacak Kara Havacılık Okulu iskan tesisleri inşaatıyla ilgili yüklenici firmaya yer teslimini yaptı. İhaleyi 142, 5 milyon TL ile kazanan Koçoğlu Holding, inşaatı 4 yıl içerisinde tamamlayacak. İnşaat bu hafta başlıyor.

Isparta Kara Havacılık Okulu iskan tesislerinin yapımı için Süleyman Demirel Havalimanı'nda yer teslimi yapıldı. Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı'ndan yetkililerin de katıldığı yer teslim töreninde Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç, Başkan Yardımcıları Şükrü Başdeğirmen ve Ahmet Tahir Bakal ile Koçoğlu Holding Genel Koordinatörü Galip Ulu da hazır bulundu.

NELER YAPILACAK?
Yer teslim töreni kapsamında Isparta Kara Havacılık Okulu hakkında da brifing verildi. 10 Şubat 2015'de tamamlanması planlanan Isparta Kara Hava Okulu iskan tesisleri inşaatı kapsamında akaryakıt aktarma istasyonu, giriş katı, 500 ile 1000 metreküp su deposu, bölük malzeme deposu, okul komutanlığı binası itfaiye ve arama kurtarma binası, intikal yatakhane binası inşaatı, 6 adet trafo binası, teknisyen binası, cephanelik, iş ocakları binası, 10 adet nöbetçi kulübesi, nizamiye binası, öğretim başkanlığı binası, 30 yataklı revir binası, 600 kişilik yemekhane binaları, hangar inşaatı 3 adet konferans salonu, tabur komutanlığı, lojistik destek komutanlığı, karargah binası, meydan harekat binası, kapalı spor salonu, saymanlık deposu, 2 adet eğitim merkezi, teknik eğitim hangarı, alt yapı drenaj inşaatı, taksi yolu, 6 adet uçak helikopter park yeri inşaatı ve kanalizasyon, arıtma tesisi sosyal tesisler binası beton gövde alt yapı drenaj inşaatı ve 4 adet pist dersaneler yapılacak.

Koçoğlu Holding Genel Koordinatörü Emekli Kara Havacılık Daire Başkanı Albay Galip Ulu, okulu en kısa sürede tamamlayarak Isparta'ya kazandıracaklarını söyledi.

ITSO Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç da Kara Havacılık Okulu inşaatının önümüzdeki günlerde başlayacak olmasının heyecanını yaşadığını söyledi. Kaçıkoç, "Mutlu sona ermenin heyecanını yaşıyorum. Bu okulun gelmesi bizim için çok önemliydi. Okulun burada olması en az 3 bin kişinin ilimize gelmesi demek ve ilimizin ekonomisine büyük katkılar sağlaması demek. Bu konuda emeği geçen başta bürokratlarımız ve siyasilerimize bizden önce bu işle ilgilenen yöneticilere teşekkür ediyoruz. " diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR