23 Ekim 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2017 Salı 08:40

Karaciğer Hastası Kızına Derman Arıyor

Karaciğer Hastası Kızına Derman Arıyor
Karaciğer Hastası Kızına Derman Arıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki il ve ilçeleri gezerek mevsimlik tarım işçiliği yapan 31 yaşındaki Musa Er, çalıştığı yerlerde de kapı kapı dolaşarak karaciğer hastası olan kızına derman arıyor. 

ER; “KIZIM İÇİN KARACİĞER BAĞIŞÇISI ARIYORUM”
Evli ve ikisi erkek, üç çocuk babası olan Er, ailesini, memleketi olan Adana’nın Ceyhan ilçesinde bırakarak Malkara’da çalışmaya başladı. Çocuklarından en küçüğü olan 7 yaşındaki karaciğer hastası Asi Er’e donör arayan baba Musa Er, kedi ve köpekleri çok seven kızına 3 yıl önce bir hayvanın tüyünden hastalık bulaştığını ve tedavisi için karaciğer nakline ihtiyacı olduğunu söyledi.

“ŞEHİR ŞEHİR DOLAŞARAK DERDİMİ ANLATIYORUM”
Hastalığı nedeniyle kızının okula gidemediğini de dile getiren Er, “Ailemi geçindirebilmek için bölge bölge geziyorum ve iş buldukça çalışıyorum. Ancak çalışırken de hiçbir babanın görmesini istemediğim çaresizliği yaşıyorum. Kızıma gerekli olan karaciğeri bulmak için kapı kapı geziyorum. Kimi babalar boş vakitlerini ailesine ayırarak çocuklarını gezdirir, çocuklarını parka ya da pikniğe götürüyor. Ben de boş vakitlerimi kızıma ayırıp, onun hastalığına kavuşması için geziyorum. Malkara’dan Keşan’a geldim. Burada da dolaşıyorum. Köyleri de gezip, muhtarlara derdimi anlatıyorum; belki bir hayırsever bulabilirim diye” şeklinde konuştu.

“DEVLETİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN”
Kızının sağlığına kavuşması için hiçbir maddiyata ihtiyaç duymadığını ve devletin her türlü sağlık imkanlarından faydalandığını ifade eden Musa Er; “Devletimizden Allah razı olsun. Tedavi için para ödemiyoruz. İlaçlarımızı, hatta hastanelere gitmek için yol paramızı dahi devletimiz karşılıyor. Tek ihtiyacımız duyarlı bir hayırsever insan. 110 gram karaciğere ihtiyacımız var. Ailemizden ve etrafımızdaki yakınlarımızdan kimsenin dokuları uyuşmadı. O nedenle gezerek çare arıyorum.” dedi.

İŞTE, BAŞVURULACAKNUMARA:
0507 148 85 20
Baba Musa Er, kızının sağlığına kavuşabilmesi için karaciğer bağışında bulunmak isteyen hayırseverlerin, 0507 148 85 20 numaralı telefondan kendisine ulaşabileceklerini söyledi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR