20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Aralık 2014 Çarşamba 17:41

Karanlık Mahalleler Tedirginlik Yaratıyor

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gönül, cadde ve sokakları aydınlatan sokak lambalarının azaltılmasıyla birlikte mahalle sakinlerinin büyük tedirginlik yaşadığını belirtti.
Karanlık Mahalleler Tedirginlik Yaratıyor

Isparta halkı bölgemizin elektrik dağıtım işini alan AKEDAŞ’tan oldukça şikâyetçi. Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gönül, üyelerinden son günlerde AKEDAŞ ile ilgili sürekli şikâyet aldığını bildirdi. Cadde ve sokakları aydınlatan lambaların sayısında azalma yaşanması sonrası vatandaşın akşam saatlerinde dışarıya çıkmaya korktuğunu belirten Gönül, yetkilileri göreve davet etti.

KARANLIKTA BAŞINIZA NE GELECEĞİNİ BİLEMİYORSUNUZ
TEDAŞ döneminde mahalle aralarında bile rahatça hareket edilebildiğini ancak elektrik dağıtım işinin AKEDAŞ’a geçmesiyle birlikte vatandaşların geceleri dışarıya çıkarken çekinerek çıktıklarını ifade eden Gönül, şöyle konuştu; “Muhtar arkadaşlarımla yapmış olduğum görüşmelerde son dönemde AKEDAŞ’la ilgili yoğun şikâyet alıyorum. Mahalleler resmen karanlığa büründü. Çoğu vatandaşımız evine akşam saatlerinde giriyor. Hatta çocuklarımız bile dershane nedeniyle eve geç giriyorlar. Karanlık cadde ve sokaklarda yürümek anne ve babaları tedirgin ettiği gibi kendileri bile sokağa çıkmaya korkar hale geldi. Çünkü karanlık ortamlarda başınıza ne geleceğini bilemiyorsunuz.

EMNİYET EKİPLERİNİ DE OLUMSUZ ETKİLEMİŞTİ
Bu durum sadece vatandaşların değil emniyet ekiplerimizin de işini zorlaştırıyordur. Suç işlemeye meyilli bir kişi karanlık ortamdan faydalanarak her şeyi yapabilir ve izini de kaybettirebilir. Sokaklar karartılırken bunlar neden düşünülmüyor? Kamuya ait yerler neden karanlığa bürünüyor? Cadde ve sokaklar kimsenin malı değil. Herkesin ortak kullandığı alanlar neden aydınlık değil? Ben AKEDAŞ yetkililerine soruyorum; gece bu karanlık sokaklardan geçiyorlar mı? Geçiyorlarsa gördükleri manzara karşısında ne yapıyorlar?

HIRSIZA DAVETİYE ÇIKARIYORLAR
Herkesin de bildiği gibi suç işlemek isteyen kimseler karanlıktan faydalanır. Türkiye için konuşuyorum, gündüz işlenen suçlar mı daha çok gece işlenen suçlar mı? Bunlar bilindiği halde neden hiçbir yetkili harekete geçmiyor? Neden geceleri biz dışarıya çıkarken korkarak çıkıyoruz bizim özgürlüğümüz burada kısıtlanıyor. Bize deniyor ki ‘Gündüz işlerini hallet ve eve hava kararmadan git sonra dışarı bir daha çıkma, otur evinde’ deniliyor. Bilim çağını yaşadığımız şu günümüzde, millet uzaya çıkarken biz daha Isparta’da aydınlanamıyoruz bile! Bunun üzerine diyebileceğim bir şey yok. Yetkililere sesleniyorum; Lütfen bu durumu düzeltelim.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR