11 Aralık 2016 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Aralık 2010 Çarşamba 10:10

'Kardeş Okul' Sözleşmeleri İmzalandı

Kardeş Okul Projesi'nin sözleşmeleri Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle imzalandı.
Kardeş Okul Sözleşmeleri İmzalandı

Isparta Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan “Okulcanlar” isimli sosyal sorumluluk projesinin alt kolu olan “Kardeş Okul Projesi” nin sözleşmeleri Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda düzenlenen törenle imzalandı.

Projeye destek vermekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren SDÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, işbirliği yapılan kurumlar arasındaki ilişkinin artarak devam edeceğini söyledi.

Daha sonra konuşan Rektör Danışmanı Doç. Dr. Murat Ali Dulupçu, SDÜ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü arasında daha önce imzalanan işbirliği protokolüyle kurumların, okulların maddi manevi ihtiyaçlarının karşılanması konusunda destek vereceğini ifade etti. Doç. Dulupçu “ 15 Fakülte ve 15 İlköğretim Okulu arasında imzalanan Kardeş Okul Projesi sözleşmesiyle öğrencilerin zihinlerinde üniversite kavramını oluşturmayı, bu doğrultuda sosyal açıdan gelişimlerini sağlayacak projelere destek vermeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda öğrenciler SDÜ’ de istedikleri fakülte ve çeşitli birimlere ziyarette bulunabilecek buradaki seminer, konferans gibi etkinliklere ve laboratuar çalışmalarına katılabilecek. Ayrıca bu sürece öğrenci kulüpleri de destek verecek.” dedi.

Törende söz alan Isparta Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Aslan ise kardeş okul projesinin çok anlamlı bir proje olduğunu belirterek kardeşliğin kolay olmadığını bu projeyle kaynaşma, dayanışma ve yardımın sürekli hale geleceğini söyledi.

Son olarak söz alan Emniyet Amiri Atilla Ayata “Protokol çerçevesinde kurumlar okulların maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanması konusunda destek verecek. Eğitimcileri böyle bir projede bir arada görmekten dolayı mutluyuz.” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR