25 Ekim 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Ağustos 2020 Perşembe 17:00

Karın Yağınızla Eklem Kireçlenmesinden Kurtulun

Karın Yağınızla Eklem Kireçlenmesinden Kurtulun
Karın Yağınızla Eklem Kireçlenmesinden Kurtulun

Ortopedi alanında hasar gören eklemlerin yenilenmesinde en etkili yöntemlerden biri de kök hücre tedavisi. Günümüzde karın yağından alınan kök hücrelerde hastalar daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde tedavi edilebiliyor. Bu yöntem Isparta'da da Meddem Hastanesinde gerçekleştiriliyor.
Vücudumuzda kendi kök hücrelerimizin en yoğun bulunduğu yer göbek çevresindeki cilt altı yağ dokusudur. Buradan, alınan yağ dokusundan sadece birkaç saat içerisinde milyonlarca, canlı kök hücre elde edilebiliyor. Elde edilen bu hücreler eklem içerisine enjekte edilerek tedavi ediliyor.

Uygulamanın etkili bir tedavi yöntemi olduğuna dikkat çeken Özel Meddem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Beşir Andaç Aksoy, "bu tedavi ile vücuttaki yağ hücrelerinden kök hücre elde ediyoruz" dedi.
Göbekten alıp eklemlere enjekte ediliyor
Eklem kireçlenmesinin yaygın görülen rahatsızlıklardan biri olduğunu ifade eden Özel Meddem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Beşir Andaç Aksoy,, “Vücudumuzda kendi kök hücrelerimizin en yoğun bulunduğu yer göbek çevresindeki cilt altı yağ dokusudur. Buradan, steril operasyon odası şartlarında mini bir aspirasyon yöntemi ile alınan yağ dokusundan sadece birkaç saat içerisinde milyonlarca, canlı kök hücre elde edilebilir. Elde edilen bu kök hücrelerin yenileştirici, onarıcı, gençleştirici özellikleri bulunuyor. Bu hücreler hiç bekletilmeden, aktive edilerek enjeksiyon yöntemi ile kişin eklem içerisine verilerek tedavi yapılıyor. Bu tedavi yöntemine Kök Hücre SVF (Stromal Vasküler Fraksiyon) Tedavisi adı veriliyor. Bu tedavi ile kendi yağ dokumuzdan elde edilen kök hücreler kıkırdak ve eklem problemlerinin tedavisinde oldukça etkili” ifadelerini kullandı.
Kök hücre eklem kireçlenmesinde etkili bir yöntem
Kök Hücre SVF tedavisi ile eklem içerisine yapılan kök hücre enjeksiyonunun, son safhaya gelmemiş eklem kireçlenmesinin tedavisinde güvenli ve etkili bir yöntem olduğuna dikkat çeken Özel Meddem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Beşir Andaç Aksoy, “Bilimsel çalışmalar, diz eklemi içerisine yapılan kök hücre enjeksiyonundan sonra, kıkırdak tabakasının 6 ay içerisinde kademeli olarak kalınlaştığını ve özellikle yaralanmış kıkırdak bölgelerinin iyileştiğini gösteriyor. Hastaların çok büyük bölümünde ağrılar azalıyor ve eklem hareketleri artıyor. Bu hastalarımızın yaşam kalitelerini de önemli ölçüde etkiliyor” dedi.
Diz, kalça ve omuz eklemi kireçlenmelerinde kök hücrenin kullanıldığını söyleyen Meddem Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Aksoy, bu yöntemin Meddem Hastanesinde de yapılabildiğini ifade etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR