26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Şubat 2014 Pazartesi 09:29

Kaza Sonrası GMH İle Güvendesiniz

Türkiye’de Isparta dâhil 74 ilde hizmet veren Grup Merkez Hasar, bir ilke öncülük ederek, sigorta kapsamında oluşan her türlü kayıp ve zararları sizin adınıza takip ederek, olumlu olarak sonuçlandırıyor.
Kaza Sonrası GMH İle Güvendesiniz

Genel Merkezi Ankara’da bulunan ülkemizde bir ilke öncülük ederek sigorta kapsamında oluşan her türlü kayıp ve zararları profesyonel kadrosuyla 8 yıldır sonuçlandırmaya devam eden Grup Merkez Hasar (GMH) Genel Müdürü İbrahim Türkeş Kocabey, beraberinde Genel Koordinatör Namık Kaplan ile birlikte, Isparta (GMH) İl Müdürlüğü’ne çalışma ziyaretinde bulundu.

74 İLDE İL MÜDÜRLÜKLERİ İLE HİZMETİNİZDE
Ziyarette Grup Merkez Hasar hakkında bilgi veren Genel Müdür Kocabey, firmanın Isparta dahil Türkiye’nin 74 ilinde il müdürlükleriyle hizmet verdiğini belirterek, 2006 yılından itibaren profesyonel ekiple, bir ilke öncülük ettiklerini bildirdi. Vatandaşların sigorta kapsamındaki kayıp ve zararlarının en kısa sürede telafi edilmesi için aracılık ve danışmanlık hizmetleri verdiklerini dile getiren Kocabey, “Çağdaş sigorta bilincini ve güvenilirliğini bir adım ileriye taşıma noktasında üstün gayret ve çabalarıyla dikkat çeken Grup Merkez Hasar Isparta il Müdürü Sn. Doğan ÇELİK özellikle trafik kazaları mağdurları başta olmak üzere, tüm sigorta mağdurlarının yanında başarılı bir şekilde olmaya devam etmektedir. Bizim yapmamız gereken tek şey mağduriyeti en kısa zamanda çözmektir. Bu konuda il müdürlüğümüz Ispartalıların her zaman yanındadır” dedi.

ZARARLARINIZIN KARŞILANMASINI SAĞLIYOR
İşleyiş hakkında da bilgi veren Kocabey şunları söyledi: “Birçok vatandaşımız geçirdiği trafik kazası ya da diğer kazalarda haklarını bilmediği için haklı olduğu halde haksız duruma düşmektedirler. Grup Merkez Hasar, trafik kazası, iş yeri kazası, yangın, doğal afet, kasko, deprem gibi sigorta kapsamına giren her türlü maddi ve bedeni zararların karşılanmasını sağlamaktadır. Vatandaşlarımız, mağduriyetlerinin karşılanması maksadıyla sigorta şirketlerine müracaat ettiklerinde, çeşitli kurum ve kuruluşlardan çok sayıda evrak getirmeleri istenmektedir. Bu kapsamda zarara uğrayan vatandaşlarımız bunlarla uğraşmak yerine çoğu zaman zararlarını kendileri karşılamakta, ya da var olan haklarını bilmediklerinden dolayı gerekli yerlerden gerekli zamanlarda taleplerde bulunamamakta veya haklarından feragat etmektedirler. Bu durumda birçok vatandaşımız mağdur olmaktadırlar. G.M.H. bu konularda işlemlerin takibi maksadıyla alacağı özel vekâlet ile vatandaşların bütün haklarını ilgili sigorta şirketlerinden talep ederek, hak ettikleri tazminat bedellerinin, vatandaşların kendi gösterecekleri hesap numarasına aktarılmasını sağlıyor. Tazminat talebi karşılanıncaya kadar mağdurlardan hiçbir şekilde ücret talep etmiyor. Ancak, mağdur hak ettiği değeri aldığında sözleşme ile belirlenen bir miktarı G.M. H.’ ye ödemek suretiyle mağduriyetini gidermiş oluyor. Sigorta tazminat taleplerinin gerçekleşmesi için yargılama sürecinin tamamlanmasına gerek bulunmuyor. Zararın ortaya çıkması, tazminat talebinin hemen yapılabilmesi anlamına geliyor.

ZARAR TAM OLARAK ALINIYOR
G.M.H. kadrosunda, konusunda uzman personeli ve hasar uzmanları ile bu çalışmaları gerçekleştirmektedir. İlgili mevzuat çerçevesinde en geç 1,5 - 2 ay içerisinde vatandaşlarımızın hak ettikleri tazminatlarını almalarını sağlamaktayız. GMH ilgili sigorta şirketinden tazminat talebinde bulunurken aktüerya hesabı (zarar hesabı) yaptırarak mağdurların hak ettikleri tazminatın tam olarak alınmasını sağlamaktadır.
SÜRECİ TAKİP EDİYOR VE SONUÇLANDIRIYOR
Herhangi bir kazadan sonra tedavi süreci sırasında sigortadan tazminat alan kişinin, daha sonra kalıcı bir sakatlık yaşaması halinde de tazminat alabilmesi için süreci takip ediyor. Vatandaşlar son 10 yıl içinde meydana gelen kazalarda yaşanan kayıp ve zararlar için G.M. H.' ye başvurabilir. Profesyonel hasar yönetimi ve danışman kadrosuyla çağdaş sigorta güvenliğini bir adım daha ileri götüren G.M.H. yaygın hizmet ağı vasıtasıyla şubesinin bulunmadığı illerde de vatandaşların yardımına koşmaktadır. G.M.H. sigortalı yaşamın yaygınlaştırılması ve ülkemiz insanlarının geleceği için bu çabalarını artırarak devam ettirme kararlılığındadır. G.M.H. Isparta İl Müdürlüğünün faaliyetlerine başlamasını müteakip başarılı çalışmalarını temel amaçlarına uygun olarak devam etmektedir.”

İLETİŞİM
Adres: Pirimehmet Mah Cumhuriyet Cd. Halk Bankası Karşısı Tevfik Yaşar Pasajı No:20/17 K:1 Isparta
Tel: 0536 737 42 14 – 0 246 223 87 29

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR