21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Şubat 2016 Pazartesi 16:41

Keçiborlu Lavanta ile Kalkınıyor

Keçiborlu Lavanta ile Kalkınıyor
Keçiborlu Lavanta ile Kalkınıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen’i makamında ziyaret eden Keçiborlu Kaymakamı Osman Dölek, Keçiborlu’nun lavanta ile kalkınması amacıyla hazırlanan ‘Keçiborlu Lavanta ile Kalkınıyor Projesi hakkında bilgiler verdi.
Beraberinde Kaymakamlık Proje Ekibi Gürkan Cunda ve Ali Sağdaşile birlikte gelen Kaymakam Osman Dölek’e ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Genel Sekreter Özen, Keçiborlu’nun lavantada marka olmasını hedefleyen projenin uygulanması, faaliyetler ile sürdürülebilir olması için BAKA’nıngereken teknik desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.
Kaymakam Osman Dölek, proje ile 2013 yılı TÜİK verilerine göre; Türkiye’deki lavanta üretiminin yüzde 93’ünü karşılayan Isparta’nın Keçiborlu İlçesi’ni kırsal turizm merkezlerinden biri haline getirip, bayanlara istihdam sağlamayı ve lavantasıyla anılacak ilçenin cazibe merkezi olmasını hedeflendiğini anlattı. Proje faaliyetlerini de anlatan Kaymakam Osman Dölek ile proje ekibi, lavanta üretimiyle dikkat çeken Kuyucak Köyü’nde gerekli altyapının kurulması ile satış yapılacak alanların oluşturulması, misafirlerin fotoğraf çekebilecekleri bölgelerin tespitinin yanısıra; foto safari ve ödüllü fotoğraf yarışması gibi etkinliklerle bölgenin lavanta üretiminde marka haline gelmesinin amaçlandığını kaydetti. Projenin bu yıl lavantaların çiçek verdiği Haziran-Temmuz aylarında fiili olarak uygulanmaya başlayacağını belirten Keçiborlu Kaymakamı Osman Dölek, “Herkesi bu muhteşem manzaranın tadını çıkarmak için Keçiborlu’ya bekliyoruz” dedi.
BAKA olarak projenin uygulanması, faaliyetler ile sürdürülebilir olması için gereken desteği vereceklerini belirten Genel Sekreter Mehmet Sırrı Özen de, “Keçiborlu’nun lavantası ile markalaşması için hazırlanan projenin başarılı ve sürdürülebilir olmasını diliyorum. Ispartamız’ıngülü gibi lavantasının bölgenin ekonomik olarak canlanması ve ilçenin özdeşleşmesinin sağlanıp markalaşması faaliyetleri için BAKA olarak üzerimize düşen göreve her zaman hazırız” diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR