23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Aralık 2014 Salı 10:01

Keçileri Kurtardılar

AFAD Çukur Köyü yakınlarında 15 gündür kayalıklarda mahsur kalan ve yaşam mücadelesi veren iki keçiyi düzenlediği operasyonla kurtardı.
Keçileri Kurtardılar

Çukur Köyü'nün 2,5 km güney batısında bulunan sarp ve uçurum kayalıklardan oluşan Oğlan Uçtuğu Tepesi'nde biri gebe 2 keçi yaklaşık 15 gün mahsur kaldı.

Aç ve susuz yaşam savaşı veren keçileri gören Güneyce Köyünden küçükbaş hayvan yetiştiricisi Abdil Karaboğa Isparta İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Süleyman Yaşar Köroğlu'nu arayarak yardım da bulunmalarını istedi. Birlik Başkanı Süleyman Yaşar Köroğlu ekibiyle bir araya gelerek durumu değerlendirdi.

Isparta'da gönüllü olarak halka yardımcı olmak isteyen AFAD İl Müdürü Muhammet Arabacı başkanlığında kurulan Türkiye Dağcılık Federasyonunda eğitim almış uzman ve eğitmen dağcıların bir araya gelerek kurdukları Hızır Arama Kurtarma (H.A.K.) ekibi ile bağlantıya geçti.
Isparta İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Süleyman Yaşar Köroğlu ve H.A.K ekibinden Ali Telli, Cengiz Ocak, Mehmet Acar, Durmuş Öztürk olay yerine ulaştılar. H.A.K. ekibinin uzun süren uğraşları neticesinde başarılı bir şekilde keçiler bulundukları yerden indirildiler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR