25 Eylül 2017 Pazartesi

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Kent Bir Gaye İçin Tek Yürek Olmazsa, Başarı İmkânsızdır

13 Şubat 2016 Cumartesi 14:14

» Uşak Sportif: Türkiye Basketbol  Ligi’nde

» Muratpaşa Belediyesi: Hentbol’da zirvede

»AFJET: Ezeli rakibimiz, şampiyonluğa koşuyor

»Isparta; tüm kurum, kurul ve önderleriyle birlikte spor için bir araya gelemiyorsa, başarı imkânsızdır.

 

GÜNAYDIN BU GÖREVDEN

KAÇMAMALIDIR

                Belediye Başkanlığı’nın spora desteği şarttır. Aksi takdirde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı; AK PARTİ Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve Vali Vahdettin Özkan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’in destekleriyle bir noktaya gelen çalışmalarına destek olunması gerekir. Bu bağlamda Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a tarihi bir görev düşüyor. Günaydın, bu görevden kaçmamalıdır.

 

 

ONLAR İŞTE BÖYLE

BAŞARI

HİKÂYESİ

YAZIYOR

                Sporla yatıp, sporla kalkan bir spor muhabiri olarak kentin spordaki başarısı ve başarısızlığı bizleri yakından ilgilendiriyor.  Diğer kentleri görünce Isparta’nın futbolda, basketbolda, hentbolda ligde takımlarının olmaması herkesi olduğu gibi bizleri üzüyor. Uşak Sportif basketbolda 1. Lig’de,  hentbolda komşu Antalya’nın Muratpaşa’sı var.  Afyonkarahisar’ın Basketbol Liginde takımı bulunuyor.

Futbolda zaten kasaba takımları 2. Lig ve 3. Ligler’de. Isparta’nın ligde sadece voleybolda temsilcileri var.  Isparta Sportif Gençlik ve Spor Kulübü, Türkiye Erkekler Voleybol 2. Ligi’nde, Eğirdir Elmaspor, Erkekler 3. Ligi’nde.

                TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’in öncülüğünde, Isparta sevdalısı yürekli birkaç kişinin girişimleri, Sayın Valimiz Vahdettin Özkan ve Sayın Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Murat Gevrek’in destekleriyle, Isparta Sportif Gençlik ve Spor Kulübü için güçlü bir yönetim kurulu oluşturuldu.  Protokol ve yönetimin desteğiyle voleybol takımı ayakta tutulmaya çalışıyor. Burada belediye,  tam desteğini verdi mi? Hayır.

GÜNAYDIN’IN

TARİHİ

SORUMLULUĞU

                Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın, kendisine hakaret edildiğini öne sürerek, futboldan soğuduğunu ifade ediyor. Kendisine göre haklı nedenleri var. Ancak birkaç  kişinin yaptığı hatayı kente mal etmesini de doğru bulmuyorum.

                TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Isparta Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odası, Kamu Kurum Kuruluşları ve halkımızın da desteğiyle voleyboldaki çalışmanın benzerinin futbolda ve basketbolda yapılması gerekiyor.  Bu işte belediye olmazsa olmaz.  Özellikle futbolda bu işi götürebilecek insanları da kent büyükleri belirlemelidir.

                Dünkü manşetimizde, “ Ezeli rakibimiz AFJET Afyonspor, 7. Grupta şampiyonluğa koşuyor” manşetiyle aslında bir mesaj vermek istemiştim.  Afyonkarahisarlı Bakan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı ve Kulüp Başkanı Salih Sel, Afyon protokolü ve halkı tek yürek olmuş sporda çok önemli işler yapıyor. Afyon’un futbol takımların kamp merkeziyle ilgili yaptığı projeleri tüm Türkiye biliyor. Basketbolda  Ligde ve voleybolda 2. Ligdeler. Futbolda ise büyük bir mucize olmazsa bu yıl 3. Lige çıkacaklar. Afyon’un özellikle iç saha maçlarında 10 bin taraftara oynadığını futbol camiası şaşkınla izliyor. Ve Afyon Jeotermal AFJET’in başında protokol bulunuyor. Protokol ve belediye doğrudan spor takımlarına destek sağlıyor.

 

                Ve işte protokolüyle ve halkıyla bütünleşmiş komşu ilimiz Afyonkarahisar bu şekilde başarıya ulaşıyor. Isparta’da bu birliktelik sağlanabilir mi? Sağlanabilir. Isparta’nın sorunları için  ilk öncelik spor olmalıdır. Spor sayesinde birliktelik sağlanırsa güzel günler yakalanır. Yaşanılanabilir iller sıralamasında birinci olan Isparta’nın da liglerde  takımlarının olması yakışır. İşte o zaman bizler gururlanırız.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR